Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

NYESZ összehasonlítás

Utolsó módosítás: 2013.02.27.

A nyugdíj előtakarékossági programmal az állam ösztönözni kívánja a lakosságot arra, hogy kifejezetten nyugdíjcélra anyagi tartalékot halmozzon fel. Mára, több bank és takarékszövetkezet kínál nyugdíj előtakarékossági számla nyitási opciót, sőt akár a biztosítótársaságoknál is lekötelezhetjük magunkat, ha idős korunkra szeretnénk pénzügyileg felkészülni.

A nyugdíj előtakarékossági program

A többpilléres nyugdíjrendszer új elemeként, 2006-ban vezették be a nyugdíj előtakarékossági számlát. A nyugdíj előtakarékossági számla, egy tőkefedezeti elven működő értékpapírszámla típus. Fő jellemzője, hogy a számla tulajdonosa maga döntheti el, hogy befizetett pénzéből, milyen értékpapírokat vásárol, adott kockázat mellett. Így, a számla tulajdonosa, befektetési szokása alapján, rugalmasan alakíthatja ki a számla portfólióját. A megtakarítási hajlandóságunkat az állam, pedig előtakarékossági támogatás folyósításával támogatja. Ennek mértéke, a befizetések 20%-a után, legfeljebb éves szinten 100-130 ezer forint lehet.

A NYESZ megnyitása

A nyugdíj előtakarékossági számla két, összekapcsolt számlából áll. Az egyik a betétszámla, ami a betétek elhelyezésére szolgál, valamint az értékpapírszámla, amin az értékpapír befektetések történnek. Érdemes tudni, hogy nyugdíj előtakarékossági számlát nyitni, minimum 5 ezer forint befizetésével lehet, egy választott banknál, illetve takarékszövetkezetben. A két számlatípus viszont csak egyszerre nyitható, illetve szüntethető meg. Érdekesség viszont, hogy immáron nyugdíjasok is nyithatnak nyugdíj előtakarékossági számlát.

A NYESZ költségei

A bankszámlához hasonlóan, a nyugdíj előtakarékossági számlának is van számlafizetési díja. Ennek mértéke, a nyilvántartott éves portfólió 1%-át nem haladhatja meg, de havonta minimálisan 2 ezer forintot biztos kitesz.

A NYESZ összehasonlítása

A nyugdíj előtakarékossági számla nyitásának feltételeit törvény szabályozza, de a számla portfoliója már pénzintézetenként eltérő lehet. Ennek oka, hogy minden bank, illetve takarékszövetkezet különböző értékpapírbefektetéseket tesz lehetővé.

Amennyiben, szeretne Ön is, személyre szabott ajánlatot kapni nyugdíj előtakarékosság témájában, forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik az ország egész területén rendelkezésére állnak.

Számolja ki kalkulátorunkkal, hogy rendszeres megtakarítással hogyan képes időkori nyugdíj ellátását kiegészíteni.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj előtakarékossági lehetőségek
  • Nyugdíj előtakarékossági számla 2012
  • Mi az a Tartós Befektetési Szerződés?
  • A nyugdíjbiztosítás adókedvezménye számokban
  • NYESZ kalkulátor


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu