Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj előtakarékossági számla 2012

Utolsó módosítás: 2012.10.02.

Amennyiben, hosszútávra, és kifejezetten nyugdíj célra szeretnénk megtakarítani, érdemes felmérni lehetőségeinket, hiszen több megtakarítási forma közül is választhatunk. Az egyik ilyen, a Nyugdíj Előtakarékossági Számla, mely 2006-ban jelent meg a magyar piacon, akkor még a nyugdíjrendszer kiegészítő pillérjeként, időközben pedig teljesen öngondoskodási opcióvá vált.
 

A NYESZ megnyitása
Nyugdíj Előtakarékossági Számla már 5 ezer forint befizetésével megnyitható. A számla nyitása kizárólag írásban történhet. A NYESZ keretén belül, eldönthetjük, hogy nyugdíj pénzszámlán, vagy nyugdíj értékpapírszámlán szeretnénk anyagi tartalékot felhalmozni.  Mivel, a NYESZ-re történő befizetések kötelezőek, ezért nem feltétlenül a legjobb öngondoskodási forma, hiszen, ami nem kötelező, arról az ember hajlamos idővel el is feledkezni. Éppen ezért, főleg pénzügyileg kellően tudatos ügyfeleknek szoktuk a NYESZ megnyitását javasolni.

A NYESZ jellemzői
A NYESZ tőkefedezeti alapon működik, ami a gyakorlatban azzal jár, hogy a befizetéseinket a szolgáltató egyénileg, számlás rendszerben, névre szólóan nyilvántartja. A NYESZ esetében a megtakarító maga döntheti el, hogy milyen értékpapír portfólió illeszkedik legjobban egyéni igényeihez, és a magas hozam érdekében milyen mértékű kockázatot képes vállalni.

A NYESZ költségei
Számlavezetési díj:  a szolgáltató, a nyugdíj előtakarékossági számlán számon tartott éves átlagos állomány egy százalékának megfelelő összegű, de legalább kétezer forint számlavezetési díjat kérhet el ügyfelétől.
A megbízás alapján végrehajtott ügyletek után, a szolgáltató, díjat számolhat fel, de az első megbízás még díjmentesen kérhető.
A számla költségei a szolgáltatási idő alatt változhatnak.

NYESZ adókedvezménnyel
Fontos megemlíteni, hogy az éves befizetések 20%-a – legfeljebb 100-130 ezer forint- a személyi jövedelemadóból visszaigényelhető. Ez azt jelenti, hogy a maximális adójóváírás folyósításához, legalább éves szinten 500 ezer forint befizetése szükségeltetik.

A NYESZ hozzáférhetősége
Nyugdíjba vonulás előtti hozzáférése nem javasolt, ugyanis idő előtt, adójóváírás 120%-os értéken visszafizetendő, ráadásul, nem nyugdíjszolgáltatás igénybevétele esetén kamatadó köteles jövedelmünk is keletkezik. Érdemes szót ejteni arról is, hogy a NYESZ örökölhető megtakarítást kínál, de ellentétben például a befektetéses biztosítással, mindez illeték megfizetésével történik.

Ha szeretne többet megtudni a Nyugdíj Előtakarékossági Számla működéséről, vagy felmérni nyugdíj megtakarítási lehetőségeit, forduljon munkatársainkhoz, akik készséggel megválaszolják felmerülő kérdéseit.
Kalkulátorunk segítségével Ön is könnyen kiszámíthatja, milyen időtávon, mekkora anyagi tartalékot halmozhat fel, gondtalan időskori megélhetése érdekében.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • A NYESZ mint megtakarítás
  • NYESZ kalkulátor
  • Nyugdíj előtakarékosság havi összege
  • A nők nyugdíja 2013-ban
  • Nyugdíj előtakarékosság


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu