Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!



Önkéntes Nyugdíjpénztár

Utolsó frissítés: 2017-11-23

Önkéntes nyugdíjpénztárA 2012-es törvényi változások megrázták a magyar nyugdíjrendszertÖnkéntes nyugdíjpénztár kalkulátorAz egyetlen megoldás az öngondoskodásÖnkéntes nyugdíjpénztár: a legelterjedtebb nyugdíj előtakarékossági formaAz önkéntes nyugdíjpénztár adó kedvezménye 2018-banKamat adó mentességElőre hozott hozzáférésHogyan történhet az Önkéntes nyugdíjpénztár díjfizetésÖrökölhetőségAz önkéntes nyugdíjpénztár mint hitelfedezetPortfóliós rendszerAz önkéntes nyugdíjpénztár és a magánnyugdíjpénztár összehasonlítása

a 2010-es nyugdíjreform megölte a magyar nyugdíjrendszert

önkéntes nyugdíjpénztár tipp

ÖNMAGÁBAN NEM ELÉG!

Használja Ön is önkéntes nyugdíjpénztár kalkulátorunkat ls győzödjön meg róla, hogy csak ez nem képes egy elégséges öregségi nyugdíj felhalmozására!

A magyarországi nyugdíjrendszer a 2012-es nyugdíjreform bevezetését követően alapjaiban megváltozott. A magánnyugdíjpénztárak megszűntek, bevezették viszont 2014-től az adókedvezményt a biztosítói nyugdíjbiztosításokra is.

Az állam üzenete tehát nyilvánvaló: Adókedvezményekkel támogatja a lakosságot az öngondoskodásban, mert a demográfiai helyzet miatt haldokló nyugdíjrendszer megmentésére már nem képes.

Az önkéntes nyugdíjpénztár a legtöbbek által ismert és adókedvezménnyel is támogatott nyugdíj előtakarékossági forma.

önkéntes nyugdíjpénztár kalkulátor 2018

Önkéntes nyugdíjpénztár kalkulátorunk segítségével Ön is kiszámolja, hogy mennyit kell megtakarítania, egy elégséges öregségi nyugdíj felhalmozásához és ugyanitt egyetlen kattiintással kérdeti díjmentes ajánlatunkat is.

az egyetlen megoldás az ÖNgondoskodás

Önkéntes nyugdíjpénztár

Mivel önmagában sem az állami felosztó-kiróvó rendszer alapú TB nyugdíj sem pedig a magánnyugdíjpénztárak által nyújtiott magán nyugdíj nem nyújt egy megélhetéshez elegendő nagyságű öregségi nyugdíjat, napjainkban kiemelkedő szerepet kapott az előgondoskodás!

Az állami nyugdíjrendszer erőteljes demográfiai függősége miatt, egy kialakult kedvezőtlen gazdasági helyzet, költségvetési hiány, vagy akár egy kormányváltás miatt könnyen a feje tetejére bnorulhat, mint amire a 2010-es nyugdíjreform során láttunk megdöbbentő példát.

A magánnyugdíjpénztárak megszűnése után pedig csak a privát nyugdíjmegtakarítások maradtak élhető alternativaként.

Az egyetlen és kézenfekvő megoldás tehát a biztos nyugdíj "saját kezű" megteremtése, amely az államtól független, valamint amely mindenféle hazai gazdasági átalakulástól sem függ.

Az öngondoskodás keretében az ember saját magának teremti elő a majdani öregségi nyugdíját és azt is maga dönti el, hogy havi szinten mennyi pénzt szán a jövőjére.

 

Önkéntes nyugdíjpénztár: a legelterjedtebb nyugdíj előtakarékossági forma

Az önkéntes nyugdíjpénztár jelenleg Magyarországon a leginkább elterjedt önkéntes nyugdíj kiegészítési forma. Ennek oka valószínűleg abban rejlik, hogy a munkáltatók ezt a fajta támogatást részesítik a legnagyobb előnyben a béren kívüli juttatások közül. Abban különbözik a magánnyugdíjpénztártól, hogy nevéből adódóan önkéntes alapon működik, tehát a díját nem vonják le kötelezően a bruttó fizetéséből, hanem a munkavállaló azt vagy önként, vagy munkáltatói hozzájárulásokból (cafetéria) tudja fedezni.

Az önkéntes nyugdíjpénztár működését tekintve hasonló a magánnyugdíjpénztáréhoz, hiszen tőkefedezeti elven működik, a tagok által befizetett összegeket névre szólóan nyilvántartják, és jóváírják az elért hozamot. Fontos megemlíteni, hogy a 2010-es nyugdíjreform és magánnyugdíjpénztár államosítási törvény semmilyen kihatással nem bír az önkénktes nyugdíjpénztárak működésére!

az önkéntes nyugdíjpénztár adókedvezménye 2018-ban

Önkéntes nyugdíjpénztár tagság esetén 20%-os adóvisszatérítés vehető igénybe az egyéni (munkavállaló által vállalt) tagdíj befizetésekre, melynek maximális értéke legfeljebb 150 ezer forint. Ez az adóvisszatérítés a munkáltató által átvállalt tagdíjakra azonban nem vonatkozik.
 

kamatadó mentesség

Az életbiztoításokhoz hasonlóan az önkéntes nyugdíjpénztárak által kezelt vagyon is kamatadó mentességet élvez, azaz a nyugdíjba menetel időpontjában a hozzáféréskor nem kell megfizetni a 15%-os kamatadót!

előrehozott hozzáférés

Önkéntes nyugdíjpénztárAddig amíg az állami nyugdíj illetve a magánnyugdíjpénztárakban felgyülemlett tőke és azok hozamai csak a nyugdíjkorhatár elérésekor válnak hozzáférhetővé, az önkéntes nyugdíjpénztár esetében igénybe vehető egy előrehozott hozzáférés. A tagság megkezdésétől számított 10. évtől kezdve ugyanis az felgyülemlett hozamok kamatadó mentesen hozzáférhetőek, de mivel maga a tőkerész jövedelemnek számít azt SZJA és EHO fizetési kötelezettség terheli. A teljes összeg adómentesen ezért csak a 21. évben vehető fel, akkor is ha nem értük el a nyugdíjkorhatárt.

önkéntes nyugdíjpénztár díjfizetés

Az önkéntes nyugdíjpénztárakba fizetendő havi tagdíj minimális mértéke pénztáranként változó, felső korlátja pedig nincsen. A díjfizetés üteme megválasztható havi, negyed éves, féles vagy éves gyakorisággal és maga a díjfizetés a pénztártag vagy a munkáltató írásbeli kérésére bármikor szüneteltethető. A befizetés csekkel, átutalással vagy csoportos beszedéssel történhet. A havonta fizetendő tagdíjon felül pedig az életbiztosításokhoz hasonlóan eseti díj is bármikor befizethető.A munkáltató is dönthet ugy, hogy legfeljebb a minimálbér 50%-áig béren kívüli juttatás keretében átvállalja vagy kiegészíti az önkéntes nyugdíjpénztár tagdíjfizetését azonban fontos megemlíteni, hogy minden esetben csak a saját befizetésekre vehető igénybe a 20%-os adókedvezmény!

örökölhetőség

Az önkéntes nyugdíjpénztár egyéni számláján lévő összegre teljes mértékben kedvezményezett jelölhető. Amennyiben a pénztártag nem jelöl kedvezményezettet, úgy az örököst tekintik annak, így az évek során befizetett összeg nem vész el.

az önkéntes nyugdíjpénztár mint hitelfedezet

Több kereskedelmi bank a hitelminősítés során pozitív feltételként értékeli az önkéntes nyugdíjpénztár tagságot, valamint néhány esetben lehetőség van a tagdíjat jövedelemként is beszámítani. 

portfóliós rendszer

A magánnyugdíjpénztárakhoz hasonlóan az önkéntes nyugdíjpénztár tagság megkezdésekor is a tagnak portfóliót kell választania, azaz arról kell döntenie, hogy pontosan mibe és milyen arányba fekteti a pénzét. Al egtöbb önkéntes pénztárban 4-5 portfólió közül lehet választani, az egyén kockázatviselési hajlandóságának és a nyugdíjig hátralévő évek számának megfelelően. Az egyes portfóliókat a bennük található részvények aránya választja el egymástól kockázati szempontból, árfolyamuk pedig a pénztárak honlapján folyamatosan nyomon követhetők.

mi a különbség a magánnyugdíjpénztár és az önkéntes nyugdíjpénztár között?

  magánnyugdíjpénztár önkéntes nyugdíjpénztár
nyugdíjrendszerben elfoglalt szerep állami TB nyugdíj része öngondoskodás
portfóliós rendszer igen igen
tagdíj forrása a bruttó bér 10%-a a munkáltató / munkavállaló fizeti
adókedvezmény nincs évente 20% de maximum 150e Ft
önmagában elég volt? nem megfelelő tagdíjjal elég lehet
kamatadó mentesség igen igen
örökölhetőség van van
egyéni számla igen igen
hozzáférhetőség nyugdíj korhatár elérésekor a hozam már a 10. év után hozzáférhető
ki lehet tag? bejelentett munkavállalók bárki
hitelfedezetként szolgálhat? nem

igen

Segítünk kiválasztani Önnek a legnagyobb hozamot termelő önkéntes nyugdíjpénztárat és személyre szabott nyugdíjtervét is ingyenesen elkészítjük. 1 kérdőív, 1 perc és 1 munkanapos visszajelzési határidő!

Személy
 

 

Tetszett az írás?
Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

Kapcsolódó bejegyzések:

Nyugdíjbiztosítások a gyakorlatban

Utolsó módosítás: 2014.05.20.

2014.01.01-től lehet kötni államilag támogatott nyugdíjbiztosítást, ami egy ideális nyugdíj előtakarékosság lehet sokunk számára. Arra azonban figyeljünk,hogy az állami támogatás nem teszi egyformává a nyugdíjbiztosításokat, ugyanolyan különbségek vannak közöttük, mint a sima befektetéses életbiztosítások között. Íme, erre érdemes odafigyelni:


Hozzászólás (0)

A nyugdíj előtakarékosság állami támogatása

Utolsó módosítás: 2014.05.20.

Nehéz magunknak megfelelő nyugdíjbiztosítást választani, hiszen sok opciót kell megvizsgálnunk. Ilyenkor az elsődleges szempont, hogy igényelehtünk-e rá adókedvezményt, vagy sem. Nálunk azok a nyugdíj előtakarékosságok kerültek bele ebbe a cikkbe, amelyekre igen:


Hozzászólás (0)

A legjobb nyugdíj megtakarítás

Utolsó módosítás: 2014.05.19.

2014 a pénzügyi szektorban egyenlőre a nyugdíjról szól., ezért megversenyeztettük a nyugdíj megtakarításokat. Sikerült is 3 versenyzúre szűkíteni a kört, de inne  már szükség lesz az Ön segítségére is:


Hozzászólás (0)

Nyugdíjbiztosítás adókedvezmény

Utolsó módosítás: 2014.05.16.

Gondoltunk egy nagyot, és teljesen elemeire bontottuk a nyugdíjbiztosítást és az adókedvezményt. Így még alaposabban meg tudtuk vizsgálni, hogy milyen is valójában. A nyugdíjbiztosítási puzzle csak Önre vár:


Hozzászólás (0)

Nyugdíjbiztosítás adókedvezmény 2014

Utolsó módosítás: 2014.05.15.

A nyugdíj megtakarítást soha nem lehet elég korán kezdeni, de 2014 egy olyan év, amikor tényleg minden a megtakarítás mellett szól. Egy ilyan megtakarítás lehet a nyugdíjbiztosítás, amire 20%-os adókedvezmény is jár. Ezt az új nyugdíj előtakarékosságot mutatjuk be ebben a cikkben. 


Hozzászólás (0)

Nyugdíjbiztosítások

Utolsó módosítás: 2014.05.15.

2014.01.01-től lehet kötni nyugdíjbiztosítás, amire akár 130.000 forint adókedvezményt is igénybe vehetünk. Nagyon nem mindegy azonban, hogy melyiket választjuk a pénzpiacról, mert vannak jelentős különbségek köztük. Erről szól ez a bejegyzés.


Hozzászólás (0)

Nyugdíj előtakarékosság adókedvezménye

Utolsó módosítás: 2014.05.13.

2014-től 3 különböző nyugdíj előtakarékosság is élvezi az állam támogatását. Válasszuk is bármelyiket nem árt tudni egy-két fontos dolgot erről a bizonyos adókedvezményről. Ebben a cikkben minden fontos információt megtalál.


Hozzászólás (0)

Nyugdíj előtakarékosság biztosítás

Utolsó módosítás: 2014.05.08.

Ebben a cikkben megtalálja hogy múködik együtt a nyugdíj előtakarékosság, és a biztosítás. A kettő ötvezetét úgy nevezzük, hogy nyugdíjbiztosítás, amely rendelkezik mindkét összetevő előnyével, sőt még annál is többel. Részletekért olvassa el a cikket! 


Hozzászólás (0)

Nyugdíj megtakarítás 2014

Utolsó módosítás: 2014.05.07.

Szerencsére a 2014.01.01-jén életre hívott nyugdíjbiztosítás miatt nagyobb figyelem irányul a nyugdíj megtakarítások felé. Viszont hiába a sok reklám, még mindig érdemes a tényekre, és a szakértőkre támaszkodni egy ilyen fontos döntés meghozatalakor. Ez a cikk a tényeken alapszik.


Hozzászólás (0)

Nyugdíjbiztosítás 2014

Utolsó módosítás: 2014.05.07.

Egyre nehezebb a választás, ha nyugdíj megtakarítást akarunk választani magunknak. 2014.01.01-től ugyanis már van államilag támogatott biztosítői megoldás is, a nyugdíjbiztosítás. Nézzük meg, hogy mit tud, és hogy miért lehet potenciális megoldás számunkra!


Hozzászólás (0)