Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

NYESZ állami támogatással

Utolsó módosítás: 2013.05.09.

Létezik olyan nyugdíj előtakarékossági forma, amellyel nem csak a kamatadót spórolhatjuk meg, hanem a befizetések után állami támogatást is kaphatunk. Ilyen rendszeres megtakarításra lehetőséget adó megoldás a Nyugdíj előtakarékossági számla, amely ugyan 2006 óta jelen van a pénzügyi a piacon mégis méltánytalanul kevés szó esik róla.

Hogyan működik a NYESZ?

Némileg hasonló elven működik, mint a TBSZ, azaz a befizetett pénzünkből értékpapírokat vásárolhatunk, amelyhez lejáratkor már kamatadómentesen hozzáférhetünk. A NYESZ keretén belül nem csak befektetési alapokba, tőzsdén forgó értékpapírokba, hanem állampapírokba fektethetünk be. Ráadásul mi magunk dönthetjük el, hogy mekkora kockázat mellett, mibe kívánunk befektetni.

Azt érdemes tudni, hogy NYESZ-t, egy választott pénzintézetben minimum 5 ezer forint befizetésével nyithatunk. A TBSZ-szel ellentétben viszont a számlára pénzt nem csak a gyűjtőévben, hanem folyamatosan befizethetünk.
 A számlavezetési díj a törvényi szabályozás értelmében az éves átlagos állomány 1%-a, minimum 2000 forint lehet. Szintén hasznos tudnivaló, hogy a készpénzbefizetés utáni első vétel díjmentes.

Állami támogatás a NYESZ után

A befizetéseink 20%-a után állami támogatást kaphatunk, némi kikötéssel persze. Ez azt jelenti, hogy az állami támogatás összege a 2020 előtt nyugdíjba vonulók esetében a 130 ezer forintot, minden más esetben a 100 ezer forintot éves szinten nem haladhatja meg. A dolog érdekessége, hogy az állami támogatás összegét nem kapjuk kézhez, szimplán lehetőségünk adódik arra, hogy ezt a személyi jövedelemadónkból visszaigényeljük. A visszautalt támogatási összeg pedig a rendszeres befizetésekhez hasonlóan befektetésre kerül.

Mi történik, ha nem várjuk meg a nyugdíjba vonulást?

A számlánkat az egyik banktól a másikba ugyan átvihetjük, de ha a megszüntetés mellett döntünk, akkor könnyen előfordulhat, hogy pórul járunk. Ebben az esetben, az állami támogatás összegét 20%-kal növelt értéken vissza kell fizetnünk, sőt kamatadó fizetési kötelezettségünk is keletkezhet. Ha a NYESZ-en felhalmozott pénzösszeget Tartós Befektetési Számlára átvezetjük -ami egyébként módunkban áll – de akkor ugyancsak az állami támogatás 120%-át kell visszafizetni.

Kinek jó a NYESZ?

Ezek után nem csoda, hogy zömében annak éri meg Nyugdíj előtakarékossági számlát nyitnia, aki hosszútávon képes előre gondolkodni, közel áll a nyugdíjazáshoz vagy már esetleg nyugdíjba vonult.

Amennyiben megismerkedne más könnyen hozzáférhető nyugdíjcélú előtakarékossági formával is, forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik az ország egész területén elérhetőek az Ön számára.

Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy rendszeres megtakarítással hosszútávon milyen mértékű vagyontartalékra tehet szert.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj megtakarítás
  • Így szeretnénk élni nyugdíjasként
  • Nyugdíjcélú életbiztosítás
  • Nyugdíjbiztosítás adókedvezménnyel
  • NYESZ adókedvezmény 2013


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu