Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj tanácsadás

Utolsó módosítás: 2014.01.06.

Magyarország 2014.01.01-től új lehetőség elé néz, már ami a nyugdíj megtakarításokat illeti. Végre ki hazánkban is lesz államilag támogatott nyugdíjbiztosítás. Hogy ez miért jó? Mert így a befektetéses életbiztosítások, magasabb költsége is jelentősen csökken. Összesen már 3 államilag támogatott nyugdíj megtakarítási lehetőség van, amelyekre összesen 280.000 forint adókedvezményt vehetünk igénybe évente, mégsem biztos, hogy mindig az államilag támogatott megtakarítási forma az ideális megtakarítás. Nézzünk meg 3 konkrét élethelyzetet, hogy melyikben mit javasolhatunk nyugdíj célra.

Milyen lehetőségeink vannak?

Ha államilag támogatott nyugdíj megtakarítást szeretnénk választani, akkor az alábbi 3 lehetőség áll rendelkezésünkre:

  1. önkéntes nyugdíjpénztár
  2. NYESZ (nyugdíj előtakarékossági számla)
  3. nyugdíjbiztosítás

Minden esetben csak akkor kapunk állami támogatást, ha saját magunk fizetünk, sem céges befizetés, sem cafeteria esetén nincs jogosultság adókedvezményre. Az adókedvezmények mértéke mindhárom megtakarítási formánál, a befizetett díjak 20%-a, önkéntes nyugdíjpénztárnál maximum éves 150.000 forint, nyugdíjbiztosításnál éves maximum 130.000 forint, míg a NYESZ-nél 100.000 forint a plafon (1955 és előtte születettek esetén 130.000 forint), összevonva a 3-ra együtt 280.000 forintot kapatunk az államtól.

Mit javaslunk a 2 gyermekes családanyának?

Anita a 40 éves családanya, akinek 2 gyermeke van, 300.000 forintot keres havonta. Nincs ideje a befektetéseivel foglalkoznia, cége fizet neki az önkéntes nyugdíjpénztárba havi 5.000 forintot. Nem szeretne egy lábon állni, több megtakarítást szeretne.

Javaslatunk: Miután elvégeztük a szükséges számításokat, arra jutottunk, hogy Andreának éves szinten 600.000 forintot kell félretennie nyugdíjra, hogy 10 évig 200.000 forintot felélhessen. A 200.000 forint mai vásárlói értéken van számolva. A felosztásra a javaslatunk, hogy tegyen 500.000 forintot nyugdíjbiztosításba, így itt kihasználja a maximális adókedvezményt és éves 100.000 forinttal egészítse ki az önkéntes nyugdíjpénztári befizetéseket.

Mit javasolunk egy cégvezetőnek?

András 32 éves közgazdász diplomával, és egy fuvarozó céget vezet, bevétele változó, de jól keres. Az egyetemi tanulmányai mellett több tőzsdei tanfolyamot is elvégzett, mivel mindig is érdekelték a befektetések. Minden lehetőségre nyitott.

Javaslatunk: A változó bevétel megnehezíti a számításokat, így neki az igényeihez kell igazodjunk. Mivel egy kft-t vezet, neki 2 lehetőséget javasolunk. Az első, hogy cégén keresztül indítson magának egy befektetéses életbiztosítást, éves 5-600.000 forinttal, aminek nagy előnye, hogy csak a lejáratkor kell a befizetett összeg után adóznia, addig cége költségként írhatja le a rendszeresen befizetett díjakat. Emellett mivel jártas a tőzsdei világban, egy NYESZ számlán kedvére kereskedhet és gyarapíthatja vagyonát, adókedvezményekkel együtt.

Mit javaslunk egy nyugdíjhoz közeli embernek?

Ferenc egy 56 éves postás, 150.000 forintot keres havonta, havi 50.000 forintot tud félretenni, sajnos eddig nem gondoskodott a nyugdíj megtakarításokról. Jelenleg 24 órát dolgozik, 48 órát pihen.

Javaslatunk: Mivel Ferencnek kevesebb, mint 10 éve van a nyugdíj korhatár eléréséig, így neki 30-35.000 forintot önkéntes nyugdíjpénztárba érdemes befizetnie, természetesen az adókedvezményt itt is ki tudja használni, és alacsony költségek mellett tudja gyarapítani megtakarítását.

Személyre szabott nyugdíj tanácsadás

Ahogy láthatjuk, ahány ember annyi féle nyugdíj megtakarítás lehet célravezető.  Élethelyzettől függően kiemeltünk 3 embertípust a Magyarországon élő 10 millióból, és mind a háromnak más-más nyugdíj megtakarítás forma jelentheti az ideális megoldást. És még konkrét befektetésekről nem is beszéltünk. Nagy választási lehetőség, nagy kockázattal jár, a befektetések közt milliós eltérések is lehetnek. Kifejlesztettünk egy személyre szabott nyugdíj tanácsadási programot, amely egy egy-másfél órás kötetlen személyes találkozónak indul, és a végterméke egy személyre szabott nyugdíjprogram. A nyugdíjtanácsadás menetéről bővebben ide kattintva olvashat, igényelni pedig az alábbi rövid űrlap kitöltésével tudja.

Személy




Kapcsolódó bejegyzések:

  • Az önkéntes nyugdíjpénztár szerepe a magyar nyugdíjrendszerben
  • Adókedvezmény nyugdíj előtakarékosságra, ne féljünk!
  • Nyugdíj előtakarékosság, állami támogatás
  • Mi az a Tartós Befektetési Szerződés?
  • Nyugdíj előtakarékossági számla: Miért nem ajánljuk?


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu