Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Az önkéntes nyugdíjpénztár szerepe a magyar nyugdíjrendszerben

Utolsó módosítás: 2013.09.22.

Hazánkban igaz az, hogy ha kizárólag az állami nyugdíjrendszerre támaszkodnánk, szinte minden bizonnyal éhen halnánk idős korunkban. Éppen ezért a hazai nyugdíjrendszer igyekszik több pilléren is megállni, annak ellenére, hogy a közel múltban – a magánnyugdjpénztári pénzek állami kézbe kerülésével – egy korábbi pillérét már elveszítette.

Kicsit országunk pedig az időskori megélhetés biztosítását nem csak az állami nyugdíjrendszer fenntartásával, hanem más önkéntes alapon működő intézmények felvirágoztatásával igyekszik megoldani.

Így működik az állami nyugdíjrendszer

A magyar nyugdíjrendszer felosztó-kirovó szisztémában működik. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a dolgozóktól levont nyugdíjjárulékot osztják ki a következő hónapban az erre jogosultaknak nyugdíj formájában. Sajnos maga a rendszer csak veszteséggel tud fennmaradni, bár kérdés az is, hogy meddig. Ennek oka az, hogy kevesebb befizetés érkezik, mint amennyi kifizetés történik, így maga az állami gépezet nem más, mint egy deficites vállalkozás. Azt érdemes tudni, hogy a hiányt az államkassza pótolja, de garantált, hogy már évtizedekig már nem tudja megtenni.

Privát nyugdíj előteremtése

Már sokan belátták azt, hogy kizárólag az állami nyugdíjra támaszkodva szembe kell nézniük azzal, hogy idős korukban jelentős életszínvonal csökkenés mellett tudnak csak megélni. Ez viszont azt jelenti, hogy még idős korunkra el kell kezdenünk anyagi tartalékot képezni annak érdekében, hogy az állami nyugdíjrendszerhez való erős függésünk megszűnjön.

Így működik az önkéntes nyugdíjpénztár

Igaz az állami befolyástól nem tudjuk teljesen függetleníteni magunkat, de lehetőségünk adódik arra, hogy az önkéntes nyugdíjpénztárba belépve megtakarított vagyonra tegyünk szert.

Első körben döntést kell hoznunk arról, hogy a tagdíjbefizetést egyénileg hajtjuk-e végre, vagy ezt megteszi helyettünk a munkáltató. Azt érdemes tudni, hogy a munkáltató ugyan a minimálbér 50 százalékáig átvállalhatja tőlünk a tagdíj fizetést, de ebben az esetben állami támogatást nem kapunk. Egyéb esetben, az egyéni befizetéseink 20%-át, éves szinten nagyjából 100-130 ezer forintot a személyi jövedelemadónkból visszaigényelhetünk. Ennek pontos mértéke a 2020 előtt nyugdíjba vonulók esetében 130 ezer, míg a 2020 után nyugdíjassá válók esetében 100 ezer forintot tehet ki.

Az önkéntes nyugdíjpénztárba belépve nagyjából 4-6 portfólió közül választhatunk, aszerint, hogy befektetett pénzünk után mekkora kockázatot vagyunk hajlandóak bevállalni, illetve célszerű aszerint is dönteni, hogy hány év múlva érjük el a nyugdíjkorhatárt.

Maga az önkéntes nyugdíjpénztár tőkefedezeti elven működik, ami azt jelenti, hogy a befizetéseinket és az elért hozamokat névre szólóan nyilvántartják. Tehát nyugdíj megtakarításunk aktuális értékéről pontosan tájékozódhatunk.

Amennyiben szeretne Ön is megismerkedni nyugdíj előtakarékossági lehetőségeivel, kérjen ajánlatot és további kérdéseire tanácsadónk egy személyes találkozás keretén belül készséggel válaszol.

Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy ha nyugdíjcélra rendszeresen megtakarít, mekkora privát nyugdíjat vehet fel az évek múlásával.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj előtakarékosság kamata
  • Nyugdíjbiztosítás adókedvezménye
  • NYESZ számla
  • Céges nyugdíj előtakarékosság
  • Hol érdemes nyugdíj előtakarékossági számlát nyitni?


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu