Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Megtakarítások formái

Utolsó módosítás: 2013.01.04.

Megtakarított vagyonunk akkor keletkezik, ha jövedelmünk egy részét nem elköltjük, hanem jövőbeli kiadásaink fedezése céljából félrerakjuk. Ez azt jelenti, hogy lemondunk a jelenben történő elköltésért, cserébe azért, hogy azt az összeget hozamokkal növelt értéken a jövőben felhasználhassuk.

Megtakarítás kiválasztása

Egy adott megtakarítási forma kiválasztása előtt számos szempontot mérlegelhetünk, de az optimális megoldással mégis egyéni igényeink alapján élhetünk.

  • Futamidő

Első körben érdemes meghatározni azt az idő intervallumot, amíg felhalmozott megatakarításunkat nélkülözni tudjuk. Általánosságban elmondható, hogy ha megtakarításunkat, a vállalt időtávon belül felvesszük, valószínűleg, ezt csak veszteséggel tehetjük meg. Ezen felül persze léteznek olyan megtakarítási formák is, amelyek a magas hozamkilátások mellett, könnyű hozzáférhetőséget is biztosítanak.

  • Megtakarítani kívánt összeg

Fontos azt is eldönteni, hogy mi az a tartalékolni kívánt összeg, amit hosszútávon, és rendszeresen fizetni tudunk. Mivel, hosszabb távon, kockázatunk is jobban eloszlik, ezért érdemes pár évnél hosszabb időre, előre gondolkolkodni, így későbbi megélhetésünk sem kerülhet veszélybe.

  • Költségek

Az életbiztosítással egybekötött megtakarításokat  például akár költségeik alapján is összevethetjük, erre szolgál a MABISZ által megalkotott, TKM, azaz teljes költség mutató is. Más kérdés, hogy szimplán a költségek szerint nem érdemes egy adott megtakarítás mellett letenni a voksunkat. Lényeges az is, hogy az adott megtakarítási forma milyen időtávra szól, és egyszeri, vagy folyamatos díjfizetést követel-e.

  • Kockázat

A befektetéses biztosítások kapcsán, gyakran megemlítjük, hogy egy adott megtakarítási forma, minél nagyobb hozamkilátásokkal rendelkezik, annál kockázatosabbnak tekinthető. Ez azt jelenti, hogy a befektetési egység árfolyama hirtelen ingadozásra képes. A folyamat maga természetesen nem csak veszteséget, hanem nagy nyereséget is produkálhat.

  • Hozamok mértéke

A megtakarítások kapcsán képbe kerül az a kérdés is, hogy vajon az adott takarékoskodási lehetőség milyen hozammal kecsegtet. Érdemes megtudni, hogy maga a megtakarítási forma, államilag szabályzott-e. A befeketetési egységekhez kötött életbiztosról elmondható, hogy állami kontrolltól mentes, így a hozamok mértékét a jegybanki alapkamat változása sem befolyásolja.

Ismerje meg Ön is, személyre szabottan, megtakarítási lehetőségeit; forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik felmerülő kérdéseire készséggel válaszolnak.

Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy adott időtávon, milyen mértékben gyarapíthatja jelenlegi vagyonát.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Unit-linked előtakarékosság
  • Előtakarékosság adózása
  • Befektetés állami támogatással
  • Megtakarítás 15 évre
  • Megtakarítás szabad felhasználásra


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu