PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK
Néhány percben, tömören.
|
Unit-linked ajánlatok
A megfelelő, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás kiválasztása, egy olyan felelős döntés, ami az elkövetkezendő 10- 20 évünkre mindenképpen kihat. Éppen, ezért, jobban tesszük, ha részletesen is megismerkedünk a biztosítótársaságok által kínált megtakarítási megoldásokkal, miélőtt valóban rossz fába vágnánk a fejszénket.Tüzetesen tanulmányozzuk a biztosítók ajánlatait, az általunk fontosnak tartott szempontok alapján, és semmiképpen se kössük meg, kizárólag szimpátia alapján az előtakarékossági szerződést.Az optimális előtakarékossági forma kiválasztásában segítségünkre lehetnek a következő fő szempontok:
- A megtakarítási időtáv
A megtakarítási időszak minimálisan 10 év. Ez azt jelenti, hogy a unit-linked biztosítások minden esetben hosszú távú elkötelezettséget igényelnek, hiszen éppen ez az időtáv az, ami alatt a befektetésünk kockázata is könnyen eloszlik. Ettől függetlenül persze léteznek whole-life, azaz egész életreszóló szerződések is.
- A megtakarítás díjfizetése
A unit-linked megtakarítás díjfizetése történhet, havi, negyedéves, vagy éves rendszerességgel is. Ezek közül a legelterjedtebb a havi fizetési mód. A megtakarítás díját a biztosító, minden megtakarítási év végén indexálja. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a megtakarítás díja, az inflációval szemben megemelkedik, így a megtakarított pénzünk, hosszútávon sem veszít reálértékéből. Természetesen, a megtakarítás díját egyéni igényeink alapján is megelhetjük, akár az inflációval szemben jóval nagyobb mértékben is. A rendszeres díjon felül pedig eseti díjak is befizethetőek, melyek szintén befektetésre kerülnek, azzal a különbséggel, hogy az eseti számla már likvid formában rendelkezésünkre áll.
- A megtakarítás költségei
A unit-linked megtakarításokat, várható költségeik alapján is összehasonlíthatjuk, a MABISZ által megalkotott TKM, azaz teljes költség mutató szerint. Azon biztosítók, amelyek az összehasonlítást vállalták, termékeik táblázatos formában összevethetőek a MABISZ weboldalán található táblázat szerint. Azt azért meg kell említeni, hogy kizárólag a költségeik alapján nem érdemes megtakarítási megoldást választanunk, hiszen ennek mértékét befolyásolja a biztosításhoz kapcsolódóan, a szerződő kora, valamint például az is, hogy egyszeri, vagy pedig rendszeres díjas formáról beszélünk-e.
- A megtakarítás rugalmassága
A megtakarítás esetén érdemes tudni, hogy az első két évben a szerződést felmondani nem lehet, hiszen ez a befizetett díjak elvesztésével jár. Az első két évben ugyanis, befizetett pénzünkből kezdeti egységeket vásárolunk, melyből az úgynevezett kezdeti költségeket vonja le a biztosító. A 2. év után történik a befektetési egységek vásárlása, amelyek részlegesen, vagy teljesen visszavásárolhatóak ugyan, de a kiemelkedő hozamtermelés érdekében érdemes a megtakarítási időszak végét megvárnunk. A 10. év után megtakarított pénzünk kamatadómentesen felvehető.
Amennyiben szeretne, személyre szabottan is megismerkedni, előtakarékkossági lehetőségeivel, forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik akár otthonában felkeresik Önt a legjobb ajánlattal.
Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy rendszeres megtakarítással, milyen mértékben növelheti meg anyagi tartalékát.
Kapcsolódó bejegyzések:
Vissza
06 1 58 58 555