PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK
Néhány percben, tömören.
|
Rendszeres megtakarítás
Ha jövedelmünk egy részét hosszútávon félrerakjuk, rendszeres megtakarítóknak számítunk. A rendszeres megtakarítás célja mindenképpen egy olyan, jövőben megvalósuló esemény, amit finanszírozni szeretnénk, így bevételünk egy részéről a jelenben lemondunk.
Rendszeres megtakarítás főbb céljai:
- lakásvásárlás, lakásfelújítás, lakáshoz kapcsolódó költségek fedezése
- gyermek előtakarékosság, a gyermek jövőjének biztosítása
- nyugdíj célú megtakarítás, az állami nyugdíj kiegészítése
- egyéni célok megvalósítása, új autó vásárlása, külföldi nyaralás, stb.
A rendszeres megtakarítás előnye:
A rendszeres megtakarítás egyik nagy előnye, hogy céljaink megvalósításához nem kell egyszerre nagy vagyonnal rendelkeznünk, ezt ráérünk összegyűjteni az évek folyamán.
Rendszeres megtakarítási formák:
- Lakáskassza
Kifejezetten lakáscél megvalósítására kínál előtakarékossági megoldást a három hazai lakáskassza szolgáltató. A lakáskassza szerződés aláírásával vállaljuk, hogy egy bizonyos pénzösszeget a lakáskasszába minden hónapba befizetünk, majd ezt a futamidő végén lakással kapcsolatos költségeink fedezésére fordíthatjuk. Szerződésenként legfeljebb havi 20 ezer forintot fizethetünk be, és ezért éves szinten legfeljebb 72 ezer forint állami támogatás jár.
- Start számla
Amennyiben gyermekünket szeretnénk egy megtakarítási számlával megajándékozni, és nem félünk az állami kontrolltól, ezt megtehetjük úgy, hogy a gyermek nevére a Magyar Államkincstárban értékpapírszámlát nyitunk. A megtakarítás összege, a gyermek 18 éves korában kamatadómentesen felvehető, előbb viszont nem. A befizetések 10%-a után, legfeljebb évi 6 ezer forint értékben, állami támogatás jár.
- Önkéntes nyugdíjpénztár
Jelenleg az egyik legnépszerűbb nyugdíj megtakarítási forma. Ennek oka, hogy a tagdíjfizetést a munkáltató is magára vállalhatja. Állami támogatás viszont csak az egyéni befizetések 20%-a után jár, legfeljebb évi 100-130 ezer forint értékben.
- Befektetési egységekhez kötött életbiztositás
A befeketetési egységekhez kötött életbiztosiítás segítségével bármely megtakarítási célunkat megvalósíthatjuk, hiszen az összegyűlt pénz, a minimum 10 éves futamidő lejártával szabadon felhasználható, és kamatadófizetési kötelezettség nélkül a rendelkezésünkre áll. A befektetéses biztosítás portfólióját szabadon összeállíthatjuk, így eldönthetjük, hogy a magas hozam érdekében milyen mértékű kockázatot vagyunk hajlandóak bevállalni.
Ismerkedjen meg Ön is megtakarítási lehetőségeivel, forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik az ország egész területén készséggel felmérik igényeit.
Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy rendszeres megtakarítással milyen mértékben növelheti meg aktuális vagyonát.
Kapcsolódó bejegyzések:
Vissza
06 1 58 58 555