Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Öngondoskodás összehasonlítás

Utolsó módosítás: 2013.03.05.

Amennyiben, folyamatosan követi kiadásait, és ésszerű pénzügyi tervet készet a jövőjére nézve, Ön is képessé válhat, hogy hosszú távon, kiemelkedő mértékű anyagi tartalékot halmozzon fel. Első lépésben fontos, hogy kitűzzön egy célt, amit megvalósítani kíván, és ezért cserébe hajlandó jövedelme egy részéről lemondani. A félretett pénzéről, a kitűzött cél megvalósításáig el kell feledkeznie ahhoz, hogy ne költse el, ha váratlan kiadásai támadnak. Ha a feleleges költekezést el tudja kerülni, már jó úton jár, hogy megtakarítási céljai valóban meg is valósuljanak. A megtakarítási hajlandóság komolysága attól függ, hogy a meghatározott pénzösszeget, meghatározott időtartamig rendszeresen, valóban félrerakja-e.

Nézzünk meg a gyakorlatban néhány közkedvelt öngondoskodási formát, mely segítségével az évek folyamán akár milliomossá is válhat:

  • önkéntes nyugdíjpénztár

Az önkéntes nyugdíjpénztár, hazánkban az egyik legnépszerűbb nyugdíj öngondoskodási forma. Ennek oka, részben az is, hogy a munkáltató átvállalhatja a tagdíj fizetését, a minimálbér 50%-áig. Ezen kívül, pedig az állam, a befizetések 20%-a után, legfeljebb évi 100-130 ezer forintos értékhatárig előtakarékossági támogatást nyújt. Ennek pontos összege, a 2020 előtt nyugdíjba vonulók esetében, legfeljebb évi 130 ezer forint, minden egyéb esetben 100 ezer forint lehet. Az önkéntes nyugdíjpénztárak portfóliós rendszerben működnek, ami azt jelenti, hogy a pénztártag, a befektetési szokásai alapján kiválaszthatja, hogy mely portfólió a legszimpatikusabb számára. A portfólió, különböző hozamú és kockázatú értékpapírokból, és más befektetési eszközökből áll össze. Egy pénztár, átlagosan 5 portfólió közül enged választani.

  • nyugdíj előtakarékossági számla

A nyugdíj előtakarékossági számla, 2006-ban került bevezetésre hazánkban, mint a nyugdíjrendszer negyedik pillére. A NYESZ lényege, hogy a számlatulajdonos maga döntheti el, hogy befizetett pénzéből, milyen kockázatú, és milyen hozamkilátásokkal rendelkező értékpapírokat vásárol. Az önkéntes nyugdíjpénztárhoz hasonlóan, az állam, a NYESZ után is juttat előtakarékossági támogatást, melynek mértéke az ÖNYP után járó kedvezményekkel megegyezik, és a kettő együttesen is érvényes. Érdemes megjegyezni, hogy 2013 óta, a számla minimális tartási ideje, a korábbi 3 évről, 10 évre emelkedett, így legalább olyan hosszú időtartamig a számlát, csak veszteséggel szüntethetjük meg.

  • befektetési egységekkel kombinált megtakarítás

Az életbiztosítással kombinált megtakarítás lényege, hogy Ön mint a megtakarítás szerződője, nem csak befektetési lehetőséghez juthat, hanem baleset- és életbiztosítási védelemben is részesülhet. Maga a befektetéses biztosítás, nyugdíjcélú anyagi tartalék felhalmozására kiválóan alkalmas, hiszen a  minimálisan 10 éves időtáv után, a megtakarítás magas hozamkilátások mellett, kamatadómentesen rendelkezésére áll. Nagy előnye az is, hogy mivel jogilag és adózási szempontól életbiztosításnak minősül, ezért a félretett pénz nem vonható végrehajtás, illetve peres eljárás alá sem.

Ismerje meg Ön is, személyre szabottan, öngondoskodási lehetőségeit, és tanácsadóink akár házhoz is viszik a legkedvezőbb ajánlatot az Ön számára.

Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy rendszeres megtakarítással hogyan képes a reális mértékű öngondoskodásra.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Életbiztosítás hátrányai
  • Megtakarításos biztosítás
  • Előtakarékosság adózása
  • Rendszeres havi megtakarítás
  • Unit-linked kezdeti költségek


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu