PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK
Néhány percben, tömören.
|
Öngondoskodás formái
Az emberek nagy része már eljutott az öngondoskodás gondolatáig, de még mindig túl kevesen vannak, akik valóban bele is vágnak.
A rendszeres megtakarítás ugyan hosszú távú elkötelezettséget kíván, de folyamatos díjfizetéssel már jelentős anyagi tartalék felhalmozására van mód.
Ismerkedjen meg Ön is, néhány közkedvelt öngondoskodási formával:
- Start számla
Start számlát, az új szabályok szerint már nem csak a 2006 után, hanem a 2006 előtt született gyermekek szülei is nyithatnak. A számla nyitása azonban kizárólag a Magyar Államincstárban lehetséges. Amennyiben, szeretne Ön is gyermeke részére, állami támogatással némi tartalékot felhalmozni, érdemes ezt az opciót számításba vennie. A befizetett pénz 10%-a után, legfeljebb évi 6 ezer forint állami támogatásra számíthat. A Start számla megtakarításhoz, viszont gyermeke leghamarabb 18 éves korában férhet hozzá, és a felhalmozott pénzösszeget, a törvényben meghatározott célok egyikére fordíthatja.
- Önkéntes nyugdíjpénztár
Hazánkban, az önkéntes nyugdíjpénztár az egyik legismertebb öngondoskodási forma. Ennek oka, hogy a megtakarítás kérhető a munkáltatótól, béren kívüli juttatás formájában, a minimálbér 50%-áig. A pénztárak portfóliós rendszerben működnek, és a pénztártag, egyéni igényei alapján portfóliót választhat. Nagyjából pénztáranként, átlagosan négy-öt portfólió közül lehet választani. Érdemes tudni, hogy a befizetett pénz 20%-a, legfeljebb évi 100-130 ezer forint a SZJA-ból visszaigényelhető. Adókedvezmény viszont csak az egyéni befizetések után jár.
- Nyugdíj előtakarékkossági számla
A nyugdíj előtakarékossági számla, egy kifejezetten nyugdíj célra megalkotott előtakarékossági konstrukció. Nyugdíj előtakarékossági számlát nyitni, egy választott banknál lehet, minimum 5 ezer forint befizetésével. Díjfizetése nem kötelező jellegű, így nyugodt szívvel csak a kellően tudatos megtakarítóknak tudjuk ajánlani. A megtakarításba befizetett pénz 20%-a után, legfeljebb évi 100-130 ezer forint, az önkéntes nyugdíjpénztárhoz hasonlóan, állami támogatás formájában visszaigényelhető.
- Lakáskassza
A lakáskassza szerződés lényege, hogy a szerződő vállalja, hogy bizonyos összeget, meghatározott intervallumon belül lakáscélra félretesz. A lakáskassza megtakarítás minimális havidíja, kasszánként eltérő, de a szerződésenként havi 20 ezer forintot nem haladhatja meg. A befizetések 10%-a után, legfeljebb évi 6 ezer forint állami támogatás formájában jóváírásra kerül.
- Megtakarításos életbiztosítás
A megtakarításos életbiztosítás ötvözi az életbiztosítási védelmet, a befektetési alapok által kínált befektetési lehetőséggel. A megtakarítás szerződője maga döntheti el, hogy megtakarított pénzét, milyen pénzügyi eszközalapokba kívánja fektetni, és ezért milyen kockázatot vállal. Hozamkilátásai jóval a banki kamatok felett alakulnak, ráadásul a megtakarításba befizetett pénz már a 10. év után kamatadómentesen felvehető.
Amennyiben, személyre szabott ajánlatot kér megtakarítás témájában, forduljon bizalommal tanácsadóinkoz, akik az ország egész területén segítő kezet nyújtanak a pénzügyek terén.
Kalkulátorunkkal előzetes számítást végezhet arról, hogy rendszeres megtakarítással milyen mértékben növelheti aktuális vagyontartalékát.
Kapcsolódó bejegyzések:
Vissza
06 1 58 58 555