Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Milyen megtakarítások léteznek Magyarországon?

Utolsó módosítás: 2012.07.31.

Míg Nyugat-Európában már régóta kialakult szokás egy-egy megtakarítás időben való elindítása, addig hazánkban az öngondoskodásra való hajlam még igen csak gyerek cipőben jár.

Mondhatjuk, könnyű nyugati szomszédainknak, azonban pénzügyi tudatossággal, és némi előrelátással mi is beléphetünk a megtakarítók amúgy népes táborába.

A megtakarítani vágyók többnyire egy kitűzött cél elérése érdekében hajlandóak jövedelmük egy részéről lemondani, hogy azt megsokszorozva néhány év múlva visszakapják. Ma még távolinak tűnik az a gyakran 10- 20 éves intervallum, de kellő fegyelemmel, és rendszeres tartalék képzéssel már komoly vagyonra tehetünk szert.

Gyermek célú megtakarítás

A gyermek előtakarékossági opciók közül legelőször valószínűleg az állam által kínált Start számlával találkozunk. A Start számla azon az elven működik, hogy gyermekünk egyszeri Babakötvény járandóságát áthelyezhetjük, egy általunk választott kereskedelmi bankban, takarékszövetkezetben vagy Államkincstárban megnyitott Start számlára. Ezt a különben csekély summát további befizetésekkel magunk is megtoldhatjuk, mely kamatozik a gyermek nagykorúságáig.

A Start számla, nevéhez híven gyermekünk életkezdését hivatott anyagilag elősegíteni, így a gyermek megtakarításához először 18 évesen férhet hozzá. A Start számla megtakarítás csak a törvényileg meghatározott keretek között használható fel. A havi befizetések összege nem haladhatja meg a 10 ezer forintot, ami éves szinten legfeljebb 120 ezer forintot jelent. Ezt az állam a befizetéseink 10%-át kitevő támogatással egészíti ki, de csak évi 6 ezer forintos értékhatárig.  A közelgő államosítás azonban hamarosan leszűkíti a Start számlák körét, ugyanis nemsokára kizárólag az Államkincstár válik felelőssé a babaszámlákra befolyó pénzösszegek kezeléséért.

Lakás előtakarékosság

Ha kifejezetten lakás célú megtakarítási megoldást keresünk, akkor valószínűleg a Fundamenta, OTP vagy Erste lakástakarékok ajánlatai kerülhetnek szóba. A lakáskasszák állami szabályozás alapján működnek, így nagy eltérések a szolgáltatók között nincsenek. Érdemes azért pénzügyi tanácsadónkkal is konzultálni a választás előtt, hiszen nem elég, ha kizárólag szimpátia alapján döntünk, mert annak garantáltan mi ihatjuk meg a levét.

A lakástakarékok elindítása a futamidő, és fizetni kívánt havi megtakarítás összegének megállapításával kezdődik. A megtakarítási időszak 4,6,8, vagy 10 évre terjedhet, és havi díjunk maximum 20 ezer forintot tehet ki. Ilyenkor a lakás takarékpénztárral bizonyos szerződéses összegben megállapodunk melyet a futamidő lejárta után garantáltan megkapunk. A befizetéseink 30%-a után, de legfeljebb évi 72 ezer forint állami támogatásban részesülünk. A megtakarított pénzünk kizárólag lakás célra fordítható, ami többek között a lakás vásárlást, felújítást, bővítést is magába foglalja.

Nyugdíj öngondoskodás

Manapság a csapból ez folyik, így biztos Ön is hallotta, hogy nyugdíjrendszerünk meglehetősén instabil lábakon áll. A probléma ott kezdődik, ha a helyzetet nem vesszük komolyan, és kizárólag az állam által nyújtott nyugdíj ellátásra támaszkodunk. Sajnos, ezzel a nyugdíjas kori megélhetésünk finanszírozása koránt sem lesz megoldva. Minél, távolabb állunk az öregségi nyugdíj korhatártól, annál hamarabb kezdhetünk érdemben nekikezdeni az öngondoskodásnak. A magánnyugdíjpénztári pénzek államosításával, ugyan beszűkültek a lehetőségeink, de még mindig számos nyugdíj célú megtakarítási forma közül választhatunk. Cafetéria jutattás formájában kérhető az önkéntes nyugdíjpénztári számlára való befizetés, igaz ebben az esetben adójóváírásra nem számíthatunk. Magán befizetések eszközölésével viszont a befizetéseink 20%-a után adójóváírást kapunk, ahol az éves limit 100-130 ezer forintra terjed ki.

Nyithatunk még 5 éves intervallumra, egy általunk választott banknál Tartós Befektetési Számlát is, mely befektetési lehetőség újabban állampapír vásárlással is egybeköthető. A Tartós Befektetési Számlára  csak első évben lehet pénzt befizetni, melyhez először a 3. év után férhetünk hozzá. Azért ezzel vigyázzunk, mert a 3.év után még 10% kamatadó levonásra kerül, és csak az 5.év után mentesülünk az adó fizetése alól.  

Nyugdíj előtakarékossági számla keretein belül értékpapír portfóliót alakíthatunk ki, mindemellett a befizetések 20%-a után az állam adókedvezményt nyújt. Az állami jóváírás mértéke, hasonlóan az önkéntes nyugdíjpénztárhoz 100-130 ezer forint között alakul, ráadásul a két kedvezmény összevonása is módunkban áll.

Ha az államtól független megtakarítási megoldást keres

Az állami támogatásokat ugyan érdemes kihasználni, de egyre több leendő ügyfelünk fordul hozzánk azzal hogy ők olyan megtakarítási megoldást keresnek, amely mellőz minden állami kontrollt.

Ha az elmúlt évek politikai történéseit figyelembe vesszük, jogosan merül fel bennünk az aggodalom, hogy amire az állam kedvezményt nyújt, nem teszi-e rá idővel a kezét. Elég, ha csak a Start számlák monopolizálására, vagy a magánnyugdíjpénztári pénzek beolvasztására gondolunk, kételyek mindenkiben kialakulhatnak.

Hazánkban több, nagy múltú biztosító társaság kínál megtakarítási opciókat, melyek az államtól független tőkeerős hátteret is nyújtanak.  Az életbiztosítással egybekötött megtakarítások népszerűsége, szerte Európában, és kis országunkban is töretlen, de ez tényleg nem véletlen. A befektetéses biztosítások ugyanis bármilyen korábban felsorolt cél finanszírozására kiválóan alkalmasak, legyen szó a gyermek iskoláztatásáról, álmaink házának megvásárlásáról, vagy az anyagi nehézségektől mentes idős korról.

A lényeg az, hogy hosszú távon, és rendszeresen egy bizonyos részt lecsípjük jövedelmünkből, kifejezetten megtakarítási célra. Érdemes olyan összeggel indítani, amit legalább 10 évig garantáltan fizetni tudunk, elkerülve azt, hogy túlvállaljuk magunkat. Nevéből adódóan, egy befektetési egységekhez kötött életbiztosítás keretein belül havi befizetéseinkből egy adott eszközalapba fektetve, befektetési egységeket vásárolhatunk. Az, hogy melyik eszközalap mellett tesszük le a voksunkat, és így a gazdaság mely régióját, vagy ágazatát támogatjuk, már a mi döntésünkön alapszik. A befektetési egységek árfolyama naponta változik, így ebből adódik esetleges árfolyamkockázatunk, viszont ebből származik nyereségünk is. A befektetéses életbiztosítás a 10. év után kamatadó mentes megtakarítási forma, mely a vállalt futamidő alatt élet és balesetbiztosítási védelmet is nyújt.

Amennyiben szeretne Ön is ajánlatot kérni, vagy csak érdeklődik megtakarítási lehetőségei iránt, forduljon hozzánk bizalommal, kollégáink készséggel állnak rendelkezésére az ország egész területén.

Kalkulátorunkkal akár otthon is kiszámíthatja, hogy mi az a pénz összeg, amit az évek folyamán kellő rendszerességgel felhalmozhat.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Mit jelent a megtakarítások biztonsága?
  • Megtakarítás az EHO után
  • Amit az állampapírokról tudni érdemes
  • Életbiztosítás megtakarítással kombinálva
  • Lakás célú életbiztosítás


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu