Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Megtakarítás 15 évre

Utolsó módosítás: 2013.02.25.

A megtakarítási megoldás optimális kiválasztása előtt érdemes néhány fő szempontot mérlegelni. Nem elhanyagolható tényező a megtakarítás havidíja, az elvárt díjfizetés rendszeressége, a befektetés hozama, valamint kockázata. Ezen felül pedig érdemes azt is meghatároznunk, hogy mi az a számunkra kedvező, elképzelt időtáv, amíg a megtakarítást fizetni tudjuk és szeretnénk.
Nézzük meg azokat a fő szempontokat részletesebben, amit egy adott megtakarítás kapcsán mindenképpen érdemes figyelembe vennünk. Példákat felvonultatva elemezzük mindezt, a befektetési egységekkel kombinált életbiztosítás feltételei szerint.

A megtakarítás díja, a díjfizetés gyakorisága

A befektetétes életbiztosítás díjfizetése történhet akár havi, negyedéves, vagy éppen éves rendszerességgel is. Hosszú távú elköltelezettség lévén érdemes a megtakarításunkat olyan díjtétellel elindítani, amit garantáltan, folyamatosan fizetni tudunk. A díj mértéke természetesen a futamidő alatt bármikor megemelhető, így ezt az aktuális igényeink alapján gond nélkül variálhatjuk. Tegyük fel,  gyermekünk részére kezdünk bele a megtakarításba, de egy új jövevény érkezik a családba; nem szükséges új szerződést kötnünk, dönthetünk akár úgy is, hogy aktuális megtakarítási szerződésünk havidíját megemeljük. A befektetéses biztosítás havidíját – azért beszélünk havidíjról, mert általánosan ez az elterjedt – a biztosítótársaság minden megtakarítási év végén indexálja. Ez azt jelenti, hogy a megtakarítás díja, az inflióval szemben is megemelhető, de természetesen jóval afölötti díj fizetése is módunkban áll. A rendszeres díjon felül megtakarításunkba, eseti díjakat is befizethetünk. Tegyük fel, hirtelen nagyobb pénzsösszeghez jutunk, és ezt nem szeretnénk alacsony kamatok mellett, bankban fialtatni, ezt befizethetjük már meglévő megtakarításunkba, eseti díj formájában. Az eseti számla sajátossága, hogy hasonlóan likvid formában rendelkezésünkre áll, mint egy bankszámla. A különbség csak az, hogy a rajta lévő pénzmennyiség, a rendszeres díjhoz hasonlóan befektetésre kerülhet, így jóval magasabb hozamkilátással rendelkezik, mint egy átlagos lekötött betét.

A megtakarítás hozama és kockázata

A megtakarítás hozamát, a választott pénzügyi eszközalapok összetétele, valamint a portfólió folyamatos kezelése határozhatja meg. A gyakorlatban ez ugye úgy néz ki, hogy a megtakarításba befizetett pénzünket, a biztosító, a választott eszközalapokba fekteti, és befektetési egységekre váltja. A befektetési egységek árfolyama pedig folyamatosan változik. Azaz, ha magas hozamot szeretnénk elérni, jó időben alacsony árfolyamon szükséges befektetési egységeket vásárolnunk, melyeket később – minimum 10 éves időtávról beszélünk – magas árfolyamon eladhatunk. A magas hozam érdekében legtöbbször nagyobb kockázatot kell válllalni, és fontos tudni, hogy a múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőre nézve. A befektetéses biztosításba befizetett pénzünk hozamát viszont a jegybanki alapkamat folyamatos változása nem befolyásolhatja, ráadásul a megtakarított pénz, a 10. év után már kamatadómentes.

Amennyiben, szeretne Ön is, személyre szabottan megismerkedni, megtakarítási lehetőségeivel, forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik az ország egész területén elérhetőek.

Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy rendszeres megtakarítással, milyen mértékben növelheti aktuális vagyonát.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Unit-linked kalkulátor
  • Megtakarítások kamatai
  • Megtakarítási ajánlatok 2013
  • Befektetés megtakarítás
  • Előtakarékosságok


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu