Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Megtakarítás 10 évre

Utolsó módosítás: 2013.01.23.

Amennyiben megtakarítás elindításán törjük a fejünket, mindenképpen érdemes először azt a célt kitűzni, amiért képesek leszünk jövedelmünk egy részéről lemondani. Ha már megvan, hogy mire gyűjtjük a tartalékot, nagyjából meg is határozhatjuk azt az időtávot, amíg rendszeresen megtakarítani tudunk.

Nézzünk meg néhány olyan megtakarítási példát, amely a 10 éves időtávon is alkalmazható:

Lakástakarék

Lakástakarék szerződést köthetünk akár rövid, 4 éves időtávra is, de lehetőségünk adódik akár 10 éven keresztül lakáscélra takarékoskodni. A lakáskassza hátránya hosszútávon az, hogy a befizetések után járó kamat mértéke lemorzsolódik, ráadásul a megtakarítás havidíja sem nő az inflációval szemben. Mindemellett pedig lakáscélunkat, az állami támogatás folyósításához igazolni kell.

Önkéntes nyugdíjpénztár

Az önkéntes nyugdíjpénztári tagságunk alapja az, hogy aktív éveinkben felhalmozhatjuk azt az anyagi tartalékot, amire idős korunkban szükségünk lehet. A adókedvezmény mellett, cafeteria elemként is kérhető, ami azt jelenti, hogy a munkaadó is átvállalhatja a tagdíj fizetését. Igaz, a befizetések 20%-a után járó adókedvezmény csak az egyéni befizetések után jár. A minimum 10 éves tagsági viszonyt viszont meg kell várnunk ahhoz, hogy a hozamban részesedjünk, de ideális esetben megtakarításunkat csak nyugdíjbavonulás után élhetjük fel.

Nyugdíj előtakarékossági számla

A NYESZ, hasonlóan az önkéntes nyugdíjpénztárhoz, a hosszú távú nyugdíj előtakarékosságot szolgálja. Az önkéntes nyugdíjpénztárhoz hasonlóan a befizetések 20%-a, legfeljebb évi 100-130 ezer forint a SZJA-ból visszaigényelhető. A számlára történő befizetéseket a szolgáltató névreszólóan nyilvántartja, és ehhez a nyugdíjbavonulás után férhetünk hozzá adómentesen.

Start számla

Kifejezetten gyermek célú megtakarítási megoldásnak tekinthető az állam által kínált Start számla konstrukció. Ennek lényege, hogy a gyermek nevére, a Magyar Államkincstárban értékpapír számlát nyitzunk, melyhez a gyermek leghamarabb 18 éves kora után, kamatadómentesen hozzáférhet.

Befeketetési egységekhez kötött életbiztositás

Bármilyen megtakarítási célunkat megvalósíthatjuk a befektetéses biztosítás segítségével. A biztosítótársaság, az általunk befizetett pénzt, a választott eszközalapokba fekteti, és befektetési egységekre váltja. Cél az, hogy az alacsony árfolyamon vásárolt befektetési egységeket, minél magasabb árfolyamon eladjuk. A befektetés kiemelkedő hozamát, a kockázatvállalási képességünk alapján érhetjük el.

Ismerkedjen meg Ön is az előtakarékossági lehetőségeivel, lépjen kapcsolatba tanácsadóinkkal, akik az ország egész területén rendelkezésére állnak.

Kalkulátorunkkal előzetes képet kaphat arról, hogy néhány év alatt milyen mértékben növelheti meg aktuális vagonát.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Öngondoskodás kalkulátor
  • Unit-linked havi 20000
  • Megtakarítás nőknek
  • Megtakarítás az EHO után
  • Előtakarékosság számoló


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu