Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

A havi díjas megtakarításokról

Utolsó módosítás: 2012.06.19.

Amennyiben valamilyen hosszú távú cél érdekében spórolunk, lakásra, gyermekünk számára, vagy nyugdíj célra előtakarékoskodunk, akkor a havi díjfizetésű megtakarításokat célszerű a leginkább választanunk. A havi díjfizetés nem csak, hogy nagyon könnyen megszokható, (hiszen a számlákat is havonta fizetjük), de a megtakarítás így jelent a legkevesebb terhet is a családi / vállalati kasszának. A befizetett havi díjakból azonban az évek alatt igen szép tőke gyűjthető össze, ráadásul a kamatos kamatnak köszönhetően az egyenlegünk exponenciálisan, azaz növekvő mértékben nő. Ennek köszönhetően például a 20. év egyenlege nem a kétszerese, hanem a négyszerese lesz a 10.év hozzáférhető összegének

Milyen havi díjas megtakarítások vannak?

Havi díjfizetéssel szinte bármelyik megtakarítási formát fizethetjük a piacon, ám néhány esetben a díjfizetés nincsen kötelezően előírva. Először belegondolva ez akár jó hír is lehet, hiszen ilyenkor csak akkor fizetünk, amikor nekünk tetszik, ez azonban a gyakorlati tapasztalatok szerint 10 esetből 9-szer romba is dönti a megtakarítási tervet. Ez pedig egész egyszerűen azért van így, mert ami nem kötelező,arról az ember hajlamos elfeledkezni, így először csak 1-2 hónap marad ki utána pedig az egész megtakarítás feledésbe merül. Pénzügyileg nagyon tudatosnak kell lennünk ahhoz,hogy egy opcionálisan fizetendő megtakarítást valóban végig is vigyünk. Pontosan ezért az önkéntes nyugdíjpénztárt, a NYESZ-t, a TBSZ-t és a számla alapú megtakarításokat csak azoknak ajánljuk akik biztosak benne, hogy elég elszántak és tudatosak ahhoz, hogy ezeket a megtakarítási formákat végig is fogják fizetni.

A legnépszerűbb havidíjas megtakarítás

Ha belevágunk egy megtakarítási tervbe, akkor alapvető cél, hogy azt be is fejezzük és a lejáratkor valóban meg tudjuk venni belőle a kiszemelt ingatlant, vagy a gyermekeink taníttatási költségeit fedezni tudjuk. Ezt szerencsére a Biztosító társaságok is így gondolják, ezért a megtakarításos életbiztosításokat folyamatos díjfizetéssel alkották meg. A rendszeres díjat fizethetjük havonta, negyedévente, fél évente, de akár évente egyszer is, a lényeg hogy a rendszeresség meg legyen. A megtakarítással kombinált vagy ún. unit-linked életbiztosítások jelentik így a legtöbb előtakarékoskodónak az optimális megoldást, hiszen azon kívül, hogy hozam és hozzáférhetőség tekintetében is megállják a helyüket, de sem pénzügyi szakértelmet nem igényelnek, sem pedig különösebb fizetési odafigyelést vagy fegyelmet. A rezsihez hasonlóan ugyanis elég havonta befizetni a postai csekket, a pénzünk pedig innentől kezdve „magától”elvégzi a dolgát.

Havi megtakarítás kalkulátor

A díjfizetés „megszokásával” így biztosak lehetünk benne, hogy nem csak a lelkiismeretünk megnyugtatására takarékoskodunk, de a kitűzött célunkat is valóban el fogjuk érni. És hogy a tervezhetőség még pontosabbá váljon, létrehoztuk a havi díjas megtakarítási kalkulátorunkat is. A megtakarítás számoló segítségével könnyedén meghatározható az a havi díj, amely már elégséges a kitűzött cél eléréséhez, az átlagos piaci hozamokat és költségeket figyelembe véve. A kalkuláció után pedig Ön néhány kattintással ajánlatot is kérhet tőlünk, mi pedig a 24 Biztosítói partnerünk ajánlata közül az Önhöz leginkább közelebb állót díjmentesen választjuk ki Önnek!

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Előtakarékossági ajánlatok
  • Mit jelent az elő takarékosság?
  • Legjobb megtakarítási forma
  • Milyen megtakarítások léteznek Magyarországon?
  • Öngondoskodás fogalma


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu