Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Amit a unit-linked életbiztosításról tudni kell – 1.rész

Utolsó módosítás: 2012.05.18.

A unit-linked azaz a megtakarítással kombinált életbiztosításokkal kapcsolatban jót is és rosszat is lehet olvasni az interneten és különböző fórumokon. Az információk azonban sajnos nagyon sok helyen szakmailag tévesek, vagy egy oldalúan sarkítottak így nem képesek arra, hogy a unit-linked befektetéseket teljesen objektíven ábrázolják. A most induló cikksorozatunkkal így megpróbálunk egy olyan valóban független és reális képet adni erről a megtakarítási formáról, amely alapján mindenki ténylegesen átláthatja annak előnyeit és hátrányait is, így azt is el tudja majd dönteni, hogy a saját megtakarítási portfóliójába beleilleszthető –e ez a befektetési forma.

A Unit-linked és a klasszikus életbiztosítások

A unit-linked azaz szó szerinti fordításban a „egységekhez kapcsolt” (befektetési egységekhez kötött) életbiztosítások Magyarországon még viszonylag új keletű konstrukciónak számítanak (1998-ban jutottak el hozzánk is), Angliában azonban már az 1950-es években megkezdődött az elterjedésük. A unit-linked jogilag egy életbiztosítás, azaz kockázati kiegészítőkkel is köthető, ám az esetek 80%-ban mégsem életbiztosításként, hanem inkább megtakarításként funkcionál. A” klasszikus” életbiztosításokkal ugyanis a legtöbb ember éppen csak a futamidő alatt befizetett pénzéhez jutott hozzá a lejáratkor, vagy egy kis szerencsével, néhány százalékkal többet is vett ki. Ezeknek az életbiztosításoknak a befektetés kezelései teljes mértékben a Biztosító társaság kezében voltak, és a legtöbb esetben egy garantált néhány százalékos „technikai kamattal” kecsegtettek csak, így a fő funkciójuk inkább a biztosítási szolgáltatások voltak.

Ebből viszont 2 dolog adódott: 

  • Mivel a Biztosítók nagyon alacsony és garantált hozamokat ígértek, ezért nem is volt érdekük a magas hozam elérése. (Pontosabban elérni elérték, de annak csak egy töredékét garantálták az ügyfélnek. 
  • A Havi díj 30-70%-a valójában a kockázati kiegészítőkre ment el, amely viszont csak halál esetén fizetett, így a lejáratkor ha a Biztosított személy ha életben maradt, akkor ezeket a befizetett díjakat már nem kapta vissza.

A klasszikus életbiztosítások tehát az ügyfelek biztosítási igényeit kielégítették ugyan, de megtakarításra sajnos nem voltak alkalmasak.

A unit-linked mint megtakarítás

A befektetéssel kombinált életbiztosítások viszont már teljes mértékben szakítottak a klasszikus életbiztosítások működésével, és elsősorban a megtakarítási igények kiszolgálására jöttek létre. Ennek megfelelően a unit-linked életbiztosításokat már akár kiegészítő kockázati elemek nélkül, tisztán előtakarékossági céllal is meg lehetett kötni, így elérhető volt az, hogy a befizetett díj, a költségek levonása után 100%-ban befektetésre is kerüljön. Emellett pedig a Biztosító társaságok a portfólió kezelés lehetőségét és megnyitották az ügyfelek felé, és lemondtak az alacsony hozamú garanciákról. Ennek megfelelően az ügyfelek saját maguk állíthatták össze befektetési portfóliójukat, így az elért hozamokból is teljes mértékben ők részesülhettek. Összefoglalva tehát a unit-linked életbiztosításokkal lehetővé vált az, hogy a befizetett pénzünket mi magunk „fektessük be” a Biztosítón keresztül, úgy ahogyan a mi kockázatvállalási hajlandóságunk azt megkívánja, és cserébe a hozam teljes egészét is mi kapjuk meg.

Azt pedig, hogy pontosan mibe és hogyan fektethetünk cikksorozatunk következő részében mutatjuk be!

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Megtakarítás 0 Ft-ból?
  • Milyen adókedvezmény jár a megtakarításokra?
  • Megtakarítási ajánlatok 2013
  • Megtakarításos biztosítás
  • Lakossági megtakarítások


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu