Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Megtakarítás és a banki kamatok

Utolsó módosítás: 2013.07.11.

A rettentő sok banki költség megjelenésével az emberek nagy többsége elgondolkodik azon, hogy érdemes- e a pénzét bankban tartania. A probléma az, hogy ez már eddig is tévhitnek számított, hogy a lekötött betét megtakarítási célra alkalmas, pedig valójában csak kényelmesebb mintha a párna alá rejtenénk a fizetésünket.

A bankbetétek ideje lejárt

Mivel egyre több bank jelenti be, hogy áthárítja a tranzakciós illetéket, és már alig találkozunk ingyenes készpénzfelvételi lehetőséggel nem csoda, hogy kimondhatjuk a bankbetéteknek bizony leáldozott. A tranzakciós illeték ugyan idén januárban került bevezetésre, de már ezt is 0,3-ról, 0,6 %-ra emelik. A kormány az év elején még arról számolt be ugyan, hogy a bankok a rájuk nehezedő terheket nem fogják a lakosságra róni, ezzel szemben a MNB egy friss tanulmánya szerint a terhek 80-90%-ban mégis a lakosságra hárulnak. A valóságban tehát a kormány ígéretével ellentétben az adóemelés a banki díjak emelését is magával hozta.

Az állam persze egyre nagyobb részt képes kiszakítani magának a bankhasználatból, de a bankbetétek vonzereje drasztikusan csökken. Tavaly még 8% körüli kamatozású bankbetétekkel is találkozhattunk, azonban a jegybanki kamat folyamatos esésének hatására, a forintbetétek kamata jó esetben a 4%-ot éri most el.

Más megtakarítási megoldások

Megtakarításra viszont a még így is szükség van, hiszen nem csak a közgazdaságtan, hanem a józan ész is ezt diktálja. Éppen ezért érdemes felmérni más előtakarékossági lehetőségeket is a hazai piacon.

Míg nemrég még az állampapírok is jó üzletnek számítottak, azonban a bankbetétekhez hasonlóan ezen befektetési formák is megsínylették a jegybanki alapkamat ingadozását. Sajnálatos módon a már meglévő devizahitelesek viszont még nem járhatnak jól a kamatcsökkenéssel, az viszont igaz, hogy kemény feltételekkel, de alacsonyabb kamatok mellett lehet új lakáshitelhez jutni, sőt sokaknak megéri meglévő hitelüket is kiváltani.

Nem nehéz belátni, hogy alacsony összeget megtakarítani már csak azért sem érdemes, hiszen a költségek levonása mellett, reálisan nézve meglehetősen alacsony összegek vándorolnak az ember pénztárcájába.

Kockázatmentes befektetésnek számít, ha valaki pénzpiaci alapba fekteti a pénzét, de garantált hozammal kecsegtetnek nagyobb havi összeg tartalékolása esetén a lakáskasszák is. Ugyan a lakáscélú megtakarítás után járó betéti kamatok legfeljebb néhány százalékot tesznek ki, de az állami támogatással együtt zömében 4 éves időtávon már egész szép nyereségre is szert tehetünk.

Az EHO teher alól ugyan kiesnek a kifejezett nyugdíj célra alkalmas előtakarékossági formák, mint a NYESZ vagy a TBSZ de az államtól való függőség miatt helyzetünk nem túl rózsás.  

Ezen felül megismerkedhetünk még olyan államtól független biztosítói megtakarításokkal is, amelyek rugalmas hozzáférés mellett is képesek kiemelkedő hozamot termelni az évek folyamán.

Amennyiben Ön is szeretné felmérni megtakarítási lehetőségeit, töltse ki ajánlatkérőnket és szakértőink az ország egész területén rendelkezésére állnak egy személyes találkozás keretén belül. 

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Megtakarítások fajtái
  • Mi az a unit-linked eseti számla?
  • Befektetés hozama
  • Unit-linked ajánlatok
  • Befektetés 10 évre


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu