PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK
Néhány percben, tömören.
|
Tartós Megtakarítási Számla
Az öngondoskodás Ön számára is megkerülhetetlen, ha nem szeretne idős korában a mostani jövedelme töredékéből megélni. Számos öngondoskodási formával találkozhat a hazai piacon, és érthető, hogy gyakran kapkodja a fejét, melyik lenne az optimális számára. Az állami nyugdíját, kellő előrelátással, és folyamatos anyagi tartalékolással viszont gond nélkül kiegészítheti az évek folyamán. Az előtakarékossági paletta egyik eleme a Tartós Befektetési Számla, melyet most Ön is megismerhet néhány percben röviden.
A Tartós Befektetési Számla előnyei és hátrányai
- Miért érdemes TBSZ-t nyitni?
Egyrészt ugye a kamatadókedvezmény miatt, hiszen a befizetett pénzét a 3. év után mindössze 10%-os kamatadó terheli, és az 5. év után már kamatadómentesen felveheti. Másrészt, már 25 ezer forint befizetésével TBSZ-t nyithat. A befektetését folyamatosan menedzselheti, így portfóliója összetételét is variálhatja. A TBSZ örökölhető.
- Miért nem érdemes TBSZ-t nyitni?
A számlán lévő pénzét nem mozgathatja a futamidő végéig, hiszen az a számla megszűnésével együtt jár. A számlára pénzt, csak a számlanyitás naptári évének végig fizethet be, később nem. Ez azt jelenti, hogy ha további pénzösszeget szeretne számlán elhelyezni, akkor új tartós befektetési számlát kell nyitnia. Kezdeti nagy vagyontömeggel kell rendelkeznie ahhoz, hogy pénzét kiemelkedő mértékben kamatoztathassa. A TBSZ valóban örökölhető, de csak illeték megfizetése mellett.
Más nyugdíj előtakarékossági lehetőségek
- Egy összegben
Egyszeri díjas előtakarékossági lehetőségként, érdemes megismerkednie a befektetéshez kötött életbiztosításokkal is. Példaként említve a vannak olyan egyösszegű életbiztosítási lehetőségek, amelyek nyújtanak arra, hogy pénzét alacsony költségek mellett (tkm0,6 %), hosszútávon befektesse, úgy, hogy közben biztosítási védelmet kap.
- Rendszeres díjjal
Természetesen, ha folyamatos díjas megoldásokat keres, akkor több opció is rendelkezésére áll. Vállalhatja azt, hogy adott rendszerességgel a nyugdíjra szánt összeget, az önkéntes nyugdíjpénztárba utalja. A legjobb az, hogy befizetések után állami támogatást is kaphat. Ez igaz a nyugdíj előtakarékossági számlára is, hiszen a befizetései egy részét éves szinten visszaigényelheti az SZJA-ból. Ezen kívül, pedig akár a folyamatos díjas befektetéses életbiztosítások is rendelkezésére állnak.
Ismerkedjen meg részletesen is nyugdíj előtakarékossági lehetőségeivel. Fordulj bizalommal szakértő kollégáinkhoz, akik az ország egész területén elérhetőek az Ön számára.
Kalkulátorunkkal előzetes számításokat végezhet azzal kapcsolatban, hogy nyugdíjcélú megtakarítása milyen mértékű gyarapodásra képes az évek folyamán.
Kapcsolódó bejegyzések:
Vissza
06 1 58 58 555