Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíjbiztosítás: Miben más, mint a magánnyugdíjpénztár

Utolsó módosítás: 2014.03.05.

A 2011-es év óta számos magyar ember fél nyugdíj megtakarítás indítani, mert nem szeretnék, ha úgy járnának, mint a magánnyugdíjpénztárral. Ez a félelem arra inspirált bennünket, hogy megírjuk Önnek, hogy a két rendszer mennyire különbözik egymástól, ezt a témát korábban itt érintettük. Elöljáróban annyit elárulhatunk, hogy jelenlegi nyugdíj megtakarítások (kiemelve a nyugdíjbiztosítás) teljes biztonságban vannak. Nézzük meg miért!

Milyen a nyugdíjrendszer?

Az korábbi (2011-ig bezárólag) és mostani nyugdíjrendszer közt jelentős különbségekre lehetünk figyelmesek. Az korábbi nyugdíjrendszer alapvetően 3 pillérből állt:

  1. állami pillér
  2. magánnyugdíjpénztár
  3. önkéntes pillér (NYESZ, önkéntes nyugdíjpénztár, megtakarításos életbiztosítás)

Ezzel szemben a mostani nyugdíjrendszer mindössze 2 pillérből áll:

  1. állami pillér
  2. önkéntes pillér (NYESZ, önkéntes nyugdíjpénztár, nyugdíjbiztosítás)

A különbség elég szembetűnő, a magánnyugdíjpénztár kikerült a rendszerből. Ezzel a strukturális váltással sok ember ellenszenvét vívta ki országunk vezetése, de teljesen jogszerűen járt el.

Milyen volt a magánnyugdíjpénztár?

A magánnyugdíjpénztár, bármilyen érdekesen is hangzik, egy speciális adó volt. Ha visszaemlékezünk, a befizetéseket nem is mi eszközöltük, hanem a munkáltatónk fizette utánunk. A nagysága a bruttó bérünk 8,5%-a volt, amit további 2%-kal a saját fizetésünkből kiegészíthettünk.

Előnye volt, hogy a saját nevünkön jegyzett „megtakarítási számlán” láttuk gyarapodni a pénzünket, ami nyugtatólag hatott a lelkünkre. Ezen felül (magyar) piaci környezetben volt lehetőség nyereséget elérni.

A hátránya az volt, hogy ez nem egy adókedvezményekkel, vagy állami támogatással megtoldott privát megtakarítás volt, így történhetett vele, ami meg is történt.

Milyen a nyugdíjbiztosítás?

A nyugdíjbiztosítás a mindenkori leadózott pénzünkből finanszírozott privát nyugdíj megtakarítás. A befizetés nagyságát mi magunk választjuk meg, de érdemes egy szakértővel konzultálni róla. Az államnak ehhez annyi köze van, hogy az általunk visszaigényelt adókedvezményt elutalja a biztosítási számlánkra.

Mivel az állam ad támogatást, ezért el is vár valamit. Az elvárás nem más, mint hogy a nyugdíjunkat finanszírozzuk az itt gyűjtött tőkéből. Ez konkrétan azt jelenti, hogy a nyugdíjas korunkig kell fizetnünk a nyugdíjbiztosítást, ha hamarabb hozzányúlunk a megtakarításunkhoz, akkor minden adókedvezményt vissza kell fizetni, 20%-os büntetéssel sújtva.

Melyek a lényeges különbségek?

Nézzük meg, hogy miben más a nyugdíjbiztosítás és a magánnyugdíjpénztár, más szóval kifejezve miért nem kell tartanunk a nyugdíjbiztosítástól. A leglényegesebb különbség, ahogy feljebb is írtuk, hogy a magánnyugdíjpénztár az állami rendszer része volt, a nyugdíjbiztosítás nem az.

Gondoljon csak bele: Biztos Ön is jótékony célra szokta felajánlani adója (SZJA) 1%-t. (beteg gyermekek, árvák, állat menhelyek) Elképzelhetőnek tartja, hogy az állam visszamenőleg visszaveszi az oda befolyt pénzt?

Íme, a nyugdíjbiztosítás előnyei:

  1. többletszolgáltatás (szolgáltat eléréskor, halál esetén, nyugdíjba vonuláskor, és rokkantságnál is)
  2. szabadon választható befektetés (nem csak 2-3 portfólióból választhatunk, hanem átlagosan 20 befektetési alap közül, de van ahol ez a szám 62)
  3. államtól való függetlenség (nem perelhető, nem végrehajtható, és nem is egy adó fajta)
  4. választható befizetés (saját magunk döntünk, hogy mekkora összeget érzünk szükségesnek megtakarítani)

Összegezve a fent leírtakat, nyugodtan kijelenthetjük, hogy a nyugdíjbiztosítás egy olyan nyugdíj célú megtakarítás, ahol a lehető legnagyobb biztonságban van a pénzünk. A nyugdíjbiztosításnál nincs lehetőség olyan jellegű beavatkozásra (államosításra), mint ami a magánnyugdíjpénztárral történt.

Nyugdíjbiztosítás= Nyugdíj + Biztonság

Reméljük, hogy a cikk eléri a célját, és Ön is belátja, hogy a nyugdíjbiztosítást nem fenyegeti az a veszély, mint a magánnyugdíjpénztárt. Részletesen összehasonlítottuk a magánnyugdíjpénztárt és az 2014.01.01-től indítható nyugdíjbiztosítást, és mint egy evolúciós folyamatban itt is jelentős fejlődésre lehetünk figyelmesek. Ne tétovázzon nincs mitől félnie, illetve csak egy dologtól. Attól, hogy nem lesz olyan nyugdíja, amiből meg tud élni. De nyugdíjbiztosítási szakértőnknek pontosan ez a feladata, hogy ezt a problémát megoldja Önnek. Töltse ki az űrlapot, és rövid időn belül felkeressük Önt, és megtaláljuk Önnek a biztonságos nyugdíj felépítésének útját. 

Személy




Kapcsolódó bejegyzések:

  • Életbiztosítás és nyugdíj előtakarékosság
  • Nyugdíj megtakarítás
  • Nyugdíjbiztosítás adókedvezménye
  • Nyugdíjbiztosítások
  • Nyugdíjbiztosítások adókedvezménye 2014


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu