Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj megtakarítások 2014-ben

Utolsó módosítás: 2013.12.13.

Az állam ennyire még sosem hívta fel a figyelmünket a nyugdíj célú megtakarítások fontosságára, mint most. Ezt Ön is érzékelte? Jövőre már 4 nyugdíjcélú megtakarítás közül választhatunk, és ebből 3-ra 20%-os állami támogatást is ad. Ebben a cikkben végignézzük a 4 lehetőséget, és megnézzük melyik, mikor és kinek lehet alkalmas megoldás, hogy biztosítsuk magunknak egy biztonságos nyugdíjas kori megélhetést. Az állalmilag támogatott nyugdíj megtakarításokról ebben a cikkünkben is írtunk.

 

A leggyakoribb választás az önkéntes nyugdíjpénztár 

Azért ezt választjuk a leggyakrabban, mert a Cafeteria keretén a belül a munkáltatónknak ezután minimális adót kell fizetnie (30%), mi pedig béren kívüli juttatásként kaphatjuk. Ezen felül az állam éves szinten a befizetések 20%-t, maximum 150.000 forintot jóváír számunkra adókedvezmény formájában.

Ajánljuk azoknak:

  1. akinek a munkáltatója fizeti a díjakat, mert számunkra ez ingyen van
  2. akinek kevesebb, mint 10 éve van a nyugdíjig, mert alacsony költségekkel dolgozik, relatív alacsony kockázat mellett.
  3. aki nem szeretne magasabb kockázat választása mellett magasabb hozamokat elérni.
  4. aki nem tud rendszeresen legalább havi 10.000 forintot félretenni nyugdíjcélra, mert itt a minimális díj csak 2.000 forint.

tipp: Ne feledjük, hiába fizet a munkáltatónk havi 4-5.000 forintot nekünk önkéntes nyugdíjpénztárba, attól még nincs megoldva a nyugdíjunk (ekkora befizetett összeg hozamokkal együtt sem lesz elegendő számunkra), ráadásul így adókedvezményre sem vagyunk jogosultak.

 

Az értékpapírszámlás megoldás, a nyugdíj előtakarékossági számla (NYESZ)

Előnye a NYESZ-nek, hogy itt saját magunk intézhetjük befektetéseinket, Természetesen erre a megtakarítási formára is vonatkozik az éves befizetések utáni 20%-os, maximum 130.00 forint adójóváírás a számlánkra, ha 2020-ig hivatalosan nyugdíjba vonulunk. A legtöbb embernek, aki NYESZ számlát nyit így csak 100.000 forintban van maximálva az igényelhető adókedvezmény.

Ajánljuk azoknak:

  1. akinek van megfelelő szakmai tudása, mert itt alacsony költségek mellett kezelheti saját befektetéseit.
  2. akinek van ideje figyelni a befektetéseit, mert csak így lehet eredményes a megtakarítása
  3. aki nem tud rendszeresen megtakarítani csak szezonálisan, mert itt nincs befizetési kötelezettség

tipp: Ne a nyugdíj célú megtakarításunkon keresztül tanuljuk meg a befektetések alapjait, mert ennek megihatjuk a levét nyugdíjas korunkban.

 

Nyugat-Európai mintára befektetéses életbiztosítás

Nyugat-Európa első számú megoldása a Unit linked biztosítás a nyugdíj kiegészítés szempontjából. Ennek csak egy speciális váll fajára van Magyarországon állami támogatás,

Ajánljuk azoknak:

  1. aki KKV-ként (kis és középvállalkozóként) cégén keresztül fizetné nyugdíj megtakarítását, mert a cég ezt költségként elkönyvelheti
  2. aki rugalmas hozzáférésű nyugdíj megtakarítást szeretne
  3. akinek több mint 10 éve van a nyugdíjas koráig, mert innen kezd a befektetésünk látványosan megtérülni
  4. aki profi szakemberekkel szeretné kezeltetni megtakarítását

tipp: Aki az államtól független megtakarítási formát szeretne, mind technikai, mind befektetés politikai szempontból, annak ez az ideális megoldás.

 

Magyar mintára nyugdíjbiztosítás?

A 2014-es évtől már lehet nyugdíjbiztosítást kötni, vagyis olyan speciális befektetéses életbiztosítást, amire vonatkozik a 20%-os, maximum 130.000 forintos állami támogatás.

Ajánljuk azoknak:

  1. akinek több mint 10 éve van nyugdíjig, mert 10 év alatt nem éri meg rendszeres díjas Unit linked életbiztosítást kötni, a magasabb költségek miatt.
  2. akinek nincs meg a megfelelő szakmai tudása, hogy maga intézze a befektetéseit, mert itt szakemberek kezelik a választott portfóliókat.
  3. aki adókedvezményre jogosult, mert a nyugdíjbiztosításnál bizonyos rugalmassági pontokról lemondunk, azért hogy állami támogatást kapjunk
  4. akinek van önkéntes nyugdíjpénztára, de ott nem használta ki a maximális adókedvezményét

tipp: Aki azt tervezi, hogy nyugdíj célú megtakarítást indít magának, annak jövő januárig érdemes várni, erre a nyugdíj megtakarításra, mert ez ötvözi az első három előtakarékossági forma pozitív tulajdonságait.

 

Válasszuk ki a hozzánk illő megtakarítási formát

Összességében arra a megállapításra jutottunk, hogy szerencsés helyzetben vagyunk, hogy választhatunk 4 megtakarítási forma közül, így viszont értelemszerűen, nehezebb kiválasztani azt, amelyikkel a legjobban járunk.  Ha Ön egyedül dönt, legyen tisztában azzal, hogy egy rossz döntés akár több millió forintjába is kerülhet. Ha viszont kitölti az itt található űrlapot, akkor mi segítünk Önnek, hogy a legkifizetődőbb megtakarítási formát válassza.

Személy




Kapcsolódó bejegyzések:

  • Adókedvezmény életbiztosításra
  • Aggódunk a nyugdíj miatt
  • Nyugdíj előtakarékosság kalkulátor
  • Nyugdíjbiztosítás adójóváírás
  • Nyugdíj befektetések


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Nyugdíj megtakarítások 2014-ben

    Móricz Nóra
    Tisztelt cím! Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz ,hogy akinek nincs munkaviszonya ,és nem kap munkanélküli segélyt ,és ehhez hasonló juttatást ,az köthet e nyugdíj előtakarékosságot? Vagy milyen más lehetőségek vannak. És van e rá állami garancia? És számomra mi lenne a legjobb megoldás hosszú távra. Válaszukat előre is köszönöm! Rácz Lászlóné Móricz Nóra .
    Kedves Rácz Láaszlóné Móricz Nóra!

    A nyugdíj megtakarításoknak nem előfeltétele az Ön munkaviszonya, viszont ebben az esetben nem tud adókedvezményt kihasználni. Remélem sikerült kielégítő választ adni!
    2014.08.07.

    Deák Ferenc István

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu