Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj megtakarítási lehetőségek

Utolsó módosítás: 2014.04.09.

Olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy már érdemben tudunk úgy válogatni a nyugdíj megtakarítások között, hogy van-e rá állami támogatás, vagy nincs. Éves szinten 20% plusz nem kis pénz. Ezzel a szűréssel már leszűkítettük a kört 3 lehetőségre. Erről a háromról beszélünk részletesebben a cikkben.

Államilag támogatott nyugdíj megtakarítások

Belegondolt abba, hogy hány darab államilag támogatott lakás előtakarékosság van? 1, a lakáskassza (30%, maximum 72.000 forint évente). Ugyanez a szám a gyermek megtakarításoknál szintén 1, itt a Start számlára kapunk támogatást (10%, maximum 500 Ft havonta). Ezekkel szemben a nyugdíj megtakarításoknál, már 3 olyan opció közül választhatunk, amire adókedvezményt vehetünk igénybe:

  1. Önkéntes nyugdíjpénztár, a kedvezmény mértéke éves szinten 20%, legfeljebb 150.000 Ft
  2. Nyugdíj előtakarékossági számla, a kedvezmény mértéke éves szinten 20%, legfeljebb 100.000 Ft (1955 előtt születetteknél 130.000 Ft)
  3. Nyugdíjbiztosítás, a kedvezmény mértéke éves szinten 20%, legfeljebb 130.000 Ft

Mit gondol miért pont a nyugdíj előtakarékosságoknál van többféle megtakarítási formára adókedvezmény?

Feladatunk felkészülni a nyugdíjra

Úgy gondoljuk, az hogy 2014.01.01-től már államilag támogatott nyugdíjbiztosítást is köthetünk, egy újabb jelét adja annak, hogy az állam figyelmeztet bennünket, az öngondoskodásra. Ha nincs pénzünk lakást venni, akkor bérlünk; ha nincs pénzünk a gyermeknek megtakarítani, akkor nem fog egyetemre menni az utódunk. Viszont ha nem teszünk félre pénzt nyugdíjra, akkor súlyos anyagi gondokkal nézhetünk szembe. (finoman fogalmazva)

Az önkéntes nyugdíjpénztár

Előnyei közé kívánkozik, hogy már alacsony havi díjtól el lehet indítani. A költségei nem magasak, de sávosan vannak meghatározva, így az alacsony díjaknál mégis magasnak mondhatóak.

Általában 3 portfólió közül választhatunk, egy kockázat kerülő, egy átlagos kockázatú, és egy növekedés orientált portfólióból. De ezek a kifejezések meglehetősen relatívak, mert egy növekedési portfólióban is magasabbnak kell lenni az alacsonyabb kockázatú eszközalapoknak, mint a magasabb kockázatúaknak. Ez egy olyan állami szabályzás, ami nagyban korlátozza az elérhető hozamokat.

Részletesen itt tud az önkéntes nyugdíjpénztárról tájékozódni.

A nyugdíj előtakarékossági számla (NYESZ)

Sokan a nyugdíj előtakarékossági számla legnagyobb előnyének azt tartják, hogy nincs díjfizetési kötelezettség. Ezt mindenki eldöntheti maga, hogy jó-e az számunkra, ha nem kapunk figyelmeztetőt, hogy ebben a hónapban még nem fizettük be a díjat.

A NYESZ számla egy értékpapírszámla, ami azt jelenti, hogy az értékpapírok adás-vétele nélkül nem fog számunkra nyereséget termelni. Magyarul tőzsdei ismeretek és tapasztalat nélkül felér egy jó kis rulettel.

Bővebb leírást itt talál a nyugdíj előtakarékossági számláról.

A nyugdíjbiztosítás

A nyugdíjbiztosítás egyértelmű előnye, hogy nem csak pénzgyűjtésre alkalmas, hanem biztosítási védelmet is ad. Ha a megtakarítási időszakban életünket veszítenénk, akkor adó-, és illetékmentesen hagyunk pénzt az általunk megadott kedvezményezett(ek) számára.

Szabadon választhatunk ki magunknak befektetési portfóliót, a megadott befektetési alapok közül, ezáltal mi határozzuk meg, hogy milyen kockázatot vállalunk. Évente legalább kétszer válthatunk ingyenesen befektetési portfóliót, ami segíti az esetleges veszteség elkerülését, és növeli az esélyt a nagyobb nyereségre.

Megtakarításos életbiztosítás mivoltából adódóan azonban 10 év alatt továbbra sem valószínű, hogy ez lesz a legjobb megoldás számunkra, a kezdeti magasabb költségek miatt, hiába kapunk az államtól akár 130.000 plusz pénzt egy évben.

A nyugdíjbiztosításról, és feltételeiről ebben a cikkben minden érdekességet megtalál.

A nyugdíj előtakarékosság

A 3 megtakarítás közti hasonlóságok nagyrészt kimerülnek abban, hogy adókedvezményt lehet rájuk igénybe venni. Láthatjuk, hogy egy befektetési gurunak egy NYESZ számlánál nincs is jobb lehetőség, egy átlagemberhez pedig valószínűleg a nyugdíjbiztosítás áll közelebb. Nagyon sok dolgot kell figyelembe venni csak ahhoz, hogy melyik nyugdíj megtakarítási formát válasszuk, és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy melyik pénzintézet melyik konstrukciójára essen a választásunk. Töltse ki ezt az űrlapot, és nyugdíj megtakarítási szakértőnk megkeresi, és az igényei alapján megmutatja Önnek, hogy milyen konkrét megtakarítással jut el az anyagi gondoktól mentes nyugdíjas léthez.

Személy




Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj tanácsadás felsőfokon
  • A TBSZ és NYESZ kapcsolata
  • Nyugdíj előtakarékosság adókedvezménye
  • Unit linked adókedvezmény: Használjuk ki!
  • Nyugdíjcélú megtakarítás adókedvezmény


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu