Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj előtakarékossági formák

Utolsó módosítás: 2013.01.24.

A nyugdíj előtakarékosság egyik fontos szempontja, hogy még aktív korunkban összegyűjtsünk egy olyan anyagi tartalékot, amelyből idős korunkban megélni szeretnénk. Sajnos azt már beláthattuk, hogy kizárólag az állami nyugdíjra támaszkodva nem fogjuk tudni aktuális életszínvonalunkat fenntartani. Éppen ezért, érdemes Önnek is minél előbb, egy nyugdíj megtakarítási megoldást találnia.

Nyugdíj Előtakarékossági Számla

A nyugdíj előtakakarékossági számlát 2006-ban vezették be, igaz akkor még a nyugdíjrendszer negyedik pillérének számított. A jogszabályok lehetővé teszik, hogy Ön egy összevont szerződéssel, pénz- és értékpapírszámlát nyisson. A számlanyitás már 5 ezer forint befizetésével megvalósítható. A NYESZ egy tőkefedezeti elven működő számlatípus, azaz a szolgáltató a befizetéseket, és az elért hozamokat is névreszólóan nyilvántartja.  A pénszámlán pénzt helyezhet el, de ezen írják jóvá a értékpapírszámlán keletkezett hozamot, az állami előtakarékossági támogatást, az értékpapírszámlán értékesített eszközök ellenértékét is. Az értékpapírszámlán zajlanak le értékpapír befektetései, és ennek fedezetét, a pénzszámlája adja. Azt jó ha tudja, hogy a befizetései 20%-át, - legfeljebb évi 100-130 ezer forintot-  a NAV előtakarékossági támogatással kiegészíti, és ezt az SZJA-ból visszafizeti.

Tartós Befektetési Számla

2010. január óta, Ön is választhatja nyugdíj előtakarékossági megoldásként, a Tartós Befeketetési Számlát A TBSZ keretén belül, betét- vagy értékpapírszámlát nyithat, de a két számlatípus  nem átjárható. Minimális nyitóösszeg számlatípusonként,  25 ezer forint. A TBSZ lényege, hogy pénzünket legalább 3, legfeljebb 5 évig a számlán tartjuk, cserébe a kamatadófizetési kötelezettségünk is mérsékődik. A 3. megtakarítási év után mindössze 10%-os kamatadófizetéssel kell kalkulálnunk, míg az 5. év után ez 0%-ra redukálódik. A TBSZ-re befizetni, csak a számlanyitás naptári évében lehet, később betét elhelyezés az adott számlán nem lehetséges.

Önkéntes nyugdíjpénztár

A nyugdíjrendszer első pillére minden esetben az állami nyugdíj. Míg korábban ezt magánnyugdíjpéntári befizetéssel is megtoldhattuk, mára ez a lehetőség szinte teljesen eltűnt. Szerepüket nagyrészt átvették az önkéntes nyugdíjpénztárak, de a magánnyugdíjpénztáraktól abban különböznek, hogy tagdíjfizetésük nem kötelező, hanem önkéntes alapon történik. Pénztári tag lehet aki 16 évét betölötte, és a belépési nyilatkozatot megküldi a pénzügyi szolgáltató felé.  Ezután portfóliót kell választanunk, azaz eldönteni, hogy pénzünket milyen arányban, és mibe fektetjük be. A befizetések 20%-a, hasonlóan a NYESZ-hez, a személyi jövedelmadóból visszaigényelhető. A munkáltatótól is kérhetjük a nyugdíjpénztári tagdíjunk fizetését, igaz ezután előtakakarékossági támogatás nem jár.

Amennyiben, állami kontrolltól függetlenül szeretne nyugdíj célra anyagi tartalékot képezni, ismerkedjen meg Ön is a befektetési egységekhez kötött életbiztosítás működésével.

Kalkulátorunk segítségével kiszámolhatja, hogy megtakarított vagyonát milyen mértékben gyarapíthatja az évek folyamán.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíjbiztosítás adókedvezménye
  • Nyugdíj előtakarékosság kalkulátor
  • Nyugdíj előtakarékosság kamata
  • OTP nyugdíj előtakarékosság
  • Legkedvezőbb nyugdíj előtakarékosság


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu