Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj előtakarékosság összehasonlítás

Utolsó módosítás: 2013.02.04.

A hazai nyugdíj előtakarékossági rendszer, alapvetően négy elemre épülhet.

Amennyiben állami segítséget is igénybe veszünk, az önkéntes nyugdíjpénztár, és a nyugdíj előtakarékossági számla kínál folyamatos díjas megtakarítási opciót. A Tartós Befektetési Számla esetén nagyobb vagyontömeggel érdemes rendelkeznünk ahhoz, hogy ezt az évek folyamán megsokszorozzuk. Állami kontrolltól függetlenül pedig, stabil biztosítói háttérral rendelkező befektetéses biztosítások állnak rendelkezésünkre.

Hogyan is néz ki ez a gyakorlatban:

  • Önkéntes nyugdíjpénztár

Az önkéntes nyugdíjpénztárba történő befizetéseket, és az utánuk járó hozamot névre szólóan nyilvántartják, maga a számla tőkefedezeti elven működik. A pénztártagnak, attól függően, hogy mibe kívánja befektetni pénzét, portfóliót kell választania. Ezt nagyban befolyásolhatja az elvárt hozam, és a befektetés utáni kockázat is. A befizetések 20%-a, évi 100-130 ezer forint a személyi jövedelemadóból visszaigényelhető.

  • Nyugdíj előtakarékossági számla

A nyugdíj előtakarékossági számla 2006-ban került bevezetésre, igaz akkor még a magyar nyugdíjrendszer negyedik pillérét adta. A NYESZ egy olyan értékpapírszámla típus, aminek keretén belül, a számlatulajdon meghatározhatja, hogy pénzét, milyen kockázatú értékpapírba fekteti. Jó tudni, hogy a befizetett pénz 20%-át, minden évben a személyi jövedelemadónkból visszaigényelhetjük. Ez, a 2020 előtt nyugdíjba vonulók esetében legfeljebb évi 130 ezer forint, minden más esetben évi 100 ezer forint lehet. Érdemes megjegyezni, hogy a NYESZ és az ÖNYP adókedvezménye nem zárja ki egymást, így a kettő együtt is igénybe vehető.

  • Tartós Befektetési Számla

Azon személy, aki úgy dönt, hogy a pénzét Tartós Befektetési Számlára befizeti, részben, vagy teljesen mentesül a kamatadófizetés alól. A számla megnyitásához legalább 25 ezer forint befizetése szükséges. A számlára befizetni kizárólag a felhalmozási időszakban lehet, ami a számla nyitásának naptári éve. A befektetés lényege, hogy az 5. év után már kamatadómentesen felvehetjük megtakarított pénzünket.

  • Befektetéses biztosítás

A befektetéses életbiztosítás minimális futamideje 10 év, de a hozzá igényelhető baleset- és életbiztosítás akár életünk végéig is fenn állhat. A megtakarításba befizetett pénzt, a biztosító befektetési egységekre váltja, melynek árfolyamingadozása adja a befektetés kockázatát, de így könyvelhetünk el nyereséget is. A megtakarítás a 10. év után kamatadómentes.


Ismerje meg Ön is, hogy milyen megtakarítási lehetőségei adódnak. Forduljon bizalommal tanácsadóinhoz, akik házhoz viszik a legjobb ajánlatot.

Kalkulátorunkkal előzetes képet kaphat arról, hogy milyen mértékben növeli vagyonát, a rendszeres megtakarítás.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj előtakarékosság
  • Nyugdíjbiztosítás kötés
  • Nyugdíj előtakarékossági lehetőségek
  • Nyugdíj előtakarékosság kalkulátor
  • Nyugdíj előtakarékosság biztosítás


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Nyugdíj előtakarékosság összehasonlítás

    Nagy Péter
    Üdvözlöm!
    15 évre milyen nyugdíj célú megtakarítást javasol?

    Nagy Péter, Kecskemét
    Tisztelt Nagy Péter Úr!

    15 évre több megtakarítási forma is szóba jöhet. Egy befektetéses életbiztosítás vagy a NYESZ számla esetleg egy önkéntes nyugdíjpénztár lesz Önnek a legcélravezetőbb. Ez nagyban függ az összegtől, amit félre kíván tenni. Konkrét számításért kollegáink felvették Önnel a kapcsolatot.

    Üdvözlettel:

    Deák Ferenc István
    2013.11.09.

    Deák Ferenc István

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu