Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj előtakarékosság fajtái

Utolsó módosítás: 2012.11.19.

Jó ha tudjuk, hogy az időskori megélhetésünk egyik alapját az adja majd, hogy milyen mértékű vagyontartalékot halmozunk fel aktív éveink alatt. A megtakarított pénzünket felhasználhatjuk egy összegben is, de kérhetjük folyósítását akár járadék formájában is, egy a lényeg a még időben elkezdett öngondoskodás.

Magán- és önkéntes nyugdíjpénztárak

A kötelező tagdíjú magánnyugdíjpénztárak, és a magánnyugdíjpénztári rendszer szinte teljes felszámolásával, érdemleges megtakarítási opciónak már csak az önkéntes nyugdíjpénztárakat tekintjük. Ellentétben a magánnyugdíj pénztárakkal, az önkéntes nyugdíjpénztárak tagdíjfizetése – a nevéből is adódóan – önkéntes alapon működik. Az állam, a pénztárba történt befizetések 20%-a után, legfeljebb évi 100-130 ezer forint adókedvezményt ad, amely így a személyi jövedelemadónkból visszaigényelhető. Maguk a pénztárak, tőkefedezeti elven, és portfóliós rendszerben működnek. A megtakarított pénz hozama, már a 10. év után hozzáférhető, de nyugdíjba vonuláskor  kamatadómentesen rendelkezésünkre áll.

Tartós Befektetési Számla

Amennyiben Ön könnyen hozzáférhető módon, és inkább középtávon takarékoskodna, érdemes mérlegelnie a Tartós Befektetési Számla által nyújtott lehetőségeket. TBSZ segítségével két alszámlát nyithat, így az egyiken betétet helyezhet el, míg a másikon értékpapír befektetést folytathat le. A két számlatípus nem átjárható. A számlanyitáshoz minimum 25 ezer forint befizetése szükséges. A számlanyitás naptári éve tekinthető a felhalmozási időszaknak, ami azzal jár, hogy a számlára befizetni, csak ezen időszak alatt lehet, később már nem. Ezután indul el a lekötési időszak, amely 3 de ideális esetben további 5 évig eltart. Maga, a megtakarított pénz az 5. év után kamatadómentesen felvehető.

Nyugdíj Előtakarékossági Számla

A Nyugdíj Előtakarékossági Számla, 2006-os bevezetésekor még a nyugdíjrendszer negyedik pillérének számított, mára teljesen öngondoskodási formává vált. Fontos megemlíteni, hogy kifejezetten nyugdíj célra alkották meg, ami azt jelenti, hogy a  megtakarításhoz való korai hozzáférés csak veszteséggel kivitelezhető. Számlanyitás már 5 ezer forint befizetésével megtörténhet. A befizetések 20%-a, maximum évi 130 ezer forint viszont az SZJA-ból visszaigényelhető, és a kedvezmény az önkéntes nyugdíjpénztár által nyújtott előtakarékossági támogatással is összevonható.

Befektetési egységekhez kötött életbiztosítás nyugdíj célra

Nyugdíj célú megtakarítás felhalmozására alkalmas a befektetési egységekhez kötött életbiztosítás. Nevéből kitűnik, hogy ötvözi a megtakarítás nyújtotta kedvezményeket, az életbiztosítási védelemmel. Sőt, igény szerint, akár baleset bekövetkezte után is térítést nyújthat. Előnye, hogy a megtakarítás szerződője maga döntheti el, hogy milyen összetételű befektetést állít össze, azaz a gazdaság mely területébe, ágazatába kíván befizetéseket eszközölni. A szerződő a nyereség, és és az esetleges veszteség kockázatát is magán viseli. Hozamát viszont nem befolyásolja a jegybanki alapkamat változása, és stabil biztosítói háttérrel rendelkező megtakarítása jóval a banki kamatok felett teljesíthet.

Kérjen személyre szabott ajánlatot szakértőinktől, akik az ország egész területén, egy személyes találkozás keretében is rendelkezésére állnak.

Kalkulátorunkkal előzetes képet kaphat arról, hogy adott időtávon milyen mértékű anyagi tartalékra tehet szert, állami nyugdíj kiegészítés céljából.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj előtakarékosság kalkuláció
  • Mi kapcsolja össze a NYESZ-t és a TBSZ-t?
  • Nyugdíj előtakarékosság számla
  • A működő nyugdíjmodellek
  • Adójóváírás életbiztosításra


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu