Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj előtakarékosság adókedvezménnyel

Utolsó módosítás: 2012.10.18.

Megtakarítási hajlandóságunkat az állam adókedvezménnyel, vagy teljes adómentességgel is ösztönözheti. Mivel, ez a gyakorlatban is előfordul, nézzük meg mely megtakarítási formák nyújtanak hasonló opciót:

Nyugdíj előtakarékossági számla
A NYESZ, már 2006 óta, a nyugdíjrendszer, öngondoskodási pillérjét jelenti. A nyugdíjreform előtt, éppen ezért a nyugdíjrendszer negyedik pilléreként tekintettek rá. A NYESZ egy olyan tőkefedezeti elven működő számlatípus, amely lehetővé teszi, hogy a számlatulajdonos befizetéseiből értékpapírokat vásároljon, és ezt nyugdíj célra befektesse. Mind a befizetéseket, mind a befektetésen elért hozamokat, folyamatosan, névre szólóan nyilvántartják. A megtakarítást a nyugdíj korhatár elérése előtt nem érdemes megbolygatni, mert akkor 120%-os értéken kell az adókedvezményt is visszafizetnünk. A befizetések 20%-a, legfeljebb évi 100-130 ezer forint a személyi jövedelemadóból visszaigényelhető.

Tartós Befektetési Számla
Tartós Befektetési Számlát úgyis nyithatunk, hogy a nyugdíj előtakarékossági számlánkat megszüntetjük, és a felhalmozott megtakarítást a TBSZ-re átvezetjük. Ez persze csak egy alternatíva, tartós befektetési számla egyébként minimum 25 ezer forint befizetésével nyitható, egy általáunk választott pénzügyi szolgáltatónál. A TBSZ futamideje ideális esetben 5 év, ami a következőkből áll: a 0. évben érkezhetnek a számlára befizetések, melyhez a 3. év után kamatadó kedvezménnyel, míg az 5. év után kamatadómentesen férhetünk hozzá. Azt jó tudni, hogy a számlára befizetni, kizárólag a számlanyitás évében lehet, később már nem. Ha mégis befizetni szeretnénk, ehhez egy másik szolgáltatónál, új TBSZ-t kell nyitnunk.

Önkéntes nyugdíjpénztár
Az önkéntes nyugdíjpénztár jelenleg hazánkban az egyik legelterjedtebb nyugdíj öngondoskodási forma, melynek oka, hogy a munkáltatók is szívesen vállalják át a tagdíjfizetést, béren kívüli juttatás formájában. A díjfizetés nem kötelező, mint ahogy korábban a magánnyugdíjpénztáraknál ezt megfigyelhettük, hanem a tagdíját, a dolgozó saját befizetéseiből, vagy a munkáltató jóváírásaiból fedezheti. A befizetéseket, és ezek hozamait, a pénztárak névreszólóan nyilvántartják. Az önkéntes nyugdíjpénztár tagság másik nagy előnye, hogy a befizetések 20%-át – legfeljebb évi 100-130 ezer forintot- a SZJA-ból visszaigényelhetünk. Ez hasonlóan működik a NYESZ esetén is, ráadásul a két kedvezmény együttesen is érvényes. 

Befektetésesi egységekhez kötött életbiztosítás
A befektetéses biztosítás ötvözi a befektetés és, az életbiztosítás nyújtotta előnyöket. Jogilag egyébként életbiztosításként tartjuk számon, ezért sem vonható perbe, és nem is inkasszálható a megtakarításban felhalmozott vagyon. Hátterét tőkeerős biztosítótársaságok adják, így az államtól való függetlensége garantált. Ellentétben a bankbetétekkel, a hozamának mértékét nem befolyásolja a jegybanki alapkamat változása, sőt hozamplafonja sincs. Az meg már csak egyéni kockázattűrő képességünk függvénye, hogy melyik pénzügyi alapba fektetjük be pénzünket. Nyugdíj célú megtakarítás felhalmozására kiválóan alkalmas, hiszen a megtakarításra fordított pénz, a minimum 10 éves időtávon, a kamatos kamat erejével nő, ráadásul lejáratkor kamatadómentességel kérhetjük vagyontartalékunk kifizetését.

Amennyiben, szeretne részletesen megismerkedni, nyugdíj előtakarékossági lehetőségeivel, forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik minden kérdésére azonnal válaszolnak.
Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy adott időtávon, milyen nyugdíj célú megtakarítása keletkezhet.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj megtakarítás adókedvezmény
  • Nyugdíjbiztosítások
  • Nyugdíjcélú megtakarítás adókedvezmény
  • Nyugdíj előtakarékosságok adókedvezménye 2014
  • Nyugdíj előtakarékossággal kombinált életbiztosítás


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu