Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Nyugdíj előgondoskodás

Utolsó módosítás: 2013.02.04.

Létezik egy olyan általános téveszme, amit igyekszünk eloszlatni. Sokan még most is úgy gondolják, az állam időskorukban támogatni fogja őket. Sajnos egyre jobban beigazolódik, hogy az állam nem egy biztos, vagy megdönthetetlen támasz, és nincs ez másképp, ha a nyugdíj ellátás jövőjére gondolunk.

Nyugdíj rendszerünk felosztó-kirovó rendszerben működik, ami azt jelenti, hogy adott hónapban, a dolgozoktól levont nyugdíjjárulékot, fizetik ki a következő hónapban nyugdíj formájában. Mivel, a társadalom elöregszik, és egyre kevesebb fiatal kényelen majd egyre több idős embert eltartani, a rendszer igen instabil lábakon áll. A helyzetet nehezíti, hogy sok munkavállaló nem a valós jövedelmére, hanem legfeljebb minimálbérre van bejelentve, így már, maga a nyugdíjjárulékok összegyűjtése nehézkes feladat.

Az állam több dolgot tehet, és néhány éven belül meg is fogja tenni. Egyrészt, a nyugdíjkorhatárt egyre jobban kitolják, másrészt az állami nyugdíj mértékének csökkenésével lehet számolni.

Ha, Ön szeretné legalább az aktív kori életszínvonalát fenntartani, időben neki kell kezdenie az öngondoskodásnak. Nézzünk meg néhány  népszerű, kifejezetten nyugdíjcélú előtakarékossági formát:

  • Önkéntes nyugdíjpénztár

Önkéntes nyugdíjpénztári tagként, Ön szabad portfólió választással eldöntheti, hogy pénzét, milyen kockázat mellett, mibe kívánja befektetni. A díjfizetés nem kötelező, hanem önkéntes alapon történik. A befizetéseket, és a jóváírt hozamot a pénztár névreszólóan nyilvántartja. A befizetett pénz 20%-át, évente maximum 100-130 ezer forintot az SZJA-ból visszaigényelhetünk.

  • Nyugdíj Előtakarékossági Számla

A NYESZ gyakorlatilag egy, kifejezetten nyugdíj célra szolgáló befektetési számla. Két alszámlából áll, az egyik a pénzszámla, ahova a befizetések érkeznek, és az értékpapírszámla, amin az értékpapír befektetés történik. A két alszámlát együtt lehet csak megnyitni, illetve megszüntetni. Számlát nyitni, legalább 5 ezer forint befizetésével lehetséges. Érdekes tény, hogy akár nyugdíjasok is nyithatnak előtakarékossági számlát. A befizetések 20%-a adókedvezmény formájában visszaigényelhető, de ez az évi 100-130 ezer forintot nem haladhatja meg.

  • Tartós Befektetési Számla

Tartós Befektetési Számla akár már 25 ezer forint befizetésével nyitható. A számla, két alszámla típusból áll, az egyiken lekötött betét helyezhető el, a másikon pedig az értékpapír befektetések kerülnek nyilvántartásba. A számlatípusok nem átjárhatóak. A számlára befizetni, kizárólag a számlanyitás évében lehet, később már nem. A megtakarított pénz, az 5. év után már kamatadómentesen a rendelkezésünkre áll.

  • Befektetéssel kombinált életbiztosítás

A befektetéssel kombinált életbiztosítást leginkább megtakarítási megoldásként tartjuk számon, még ha jogilag életbiztosításnak is minősül. A befizetett pénzünket, minimum 10 éves időtávon befektethetjük, de életbiztosítási védelemmel élhetünk akár egészen idős korunkig is. A megtakarítás portfoliója szabadon összeállítható, így a kockázatvállalási készségünk függvényében könyvelhetünk el nyereséget. A megtakarítás a 10. év után kamatadómentes.

Ön is szeretne részletesen megismerkedni nyugdíj előtakarékossági lehetőségeivel? Forduljon bizalommal tanácsadóinhoz, akik személyre szabva, a legjobb ajánlattal állnak rendelkezésére az ország egész területén.

Kalkulátorunk segítségével megtudhatja, hogy a rendszeres megtakarítás milyen mértékben könnyíti meg a nyugdíjas években való boldogulást.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj előtakarékosság biztosítással
  • Nyugdíj előtakarékosság munkáltató
  • Nyugdíj előtakarékosság hány év után jár le
  • Nyugdíj előtakarékosság kalkulátor
  • Nyugdíjbiztosítás kötés: 5 jó indok


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu