Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

NYESZ 2012

Utolsó módosítás: 2012.11.19.

A 2006-ban bevezetésre került nyugdíj előtakarékossági számla, eredeti szándéka szerint a nyugdíjrendszer negyedik pillérét adta. Ez, a nyugdíj reformok következtében annyiban változozott, hogy immáron teljes mértékben öngondoskodási formaként tekintünk rá.

NYESZ nyitása

Nyugdíj előtakarékossági számlát nyitni, egy általunk választott pénzügyi szolgáltatónál, minimum  5 ezer forint befizetésével lehet. Megkötés nincs, így akár nyugdíjas természetes személy is nyithat NYESZ-t.

NYESZ jellemzői

Maga, a nyugdíj előtakarékossági számla, két alszámlából áll, az egyik pénzszámla, amelyen betét helyezhető el, míg a másik olyan értékpapírszámla, melyen befektetések nyilvántarthatók. A két számla között átjárás nincs, így együttesen nyithatóak, illetve zárhatóak.

NYESZ költségei

A szolgáltató, a számlavezetésért, és a megbízások után díjat számolhat fel. A számlavezetési díj, a szabályozás szerint nem haladhatja meg, a számlán jóváírt éves átlagos állomány 1%-át, de minimum 2 ezer forintot biztosan kitesz. Az első megbízási díj, minden szolgáltatónál díjmentes, de a pénz- illetve értékpapír számlán történt ügyleteteket  szolgáltató, dííjal terhelheti. A költségek és díjak mértékét a szolgáltató, a futamidő alatt módosíthatja.

NYESZ előnyei

A nyugdíj előtakarékossági számla egyik nagy előnye, hogy a befizetések 20%-a után, - a 2020 előtt nyugdíjbavonulók esetén, legfeljebb évi 130 ezer forint, a 2020 után nyugdíjbavonulók esetén pedig maximum évi 100 ezer forint – előtakarékossági támogatás jár. A támogatás összege, a személyi jövedelemadóból visszaigényelhető. Maga, a kedvezmény kifizetésre nem kerül, de összege, a megtakarításhoz hasonlóan befektethető.

A számla megszűnik, amennyiben a számlavezető, a szerződést felmondja. Fontos tudni, hogy az előtakarékoskodó halála esetén, a számlán felhalmozott pénzösszeg viszont örökölhetővé válik.

NYESZ és TBSZ kapcsolata

A nyugdíj előtakarékossági számlán nyilvántartott vagyon, tartós befektetési számlára átvezethető. A folyamat, a NYESZ megszűnésével együtt jár. Azzal viszont mindenképp számoljunk, hogy ilyenkor a korábban folyosított, előtakarékossági támogatást 120%-os értéken vissza kell fizetnünk.  

Szakértőink, az ország egész területén várják megkeresését; ismerjen meg, más, az államtól független, stabil biztosítói háttérral rendelkező nyugdíj előtakarékossági lehetőségeket is.

Számolja ki Ön is előre, hogy milyen mértékben tudja kiegészíteni állami nyugdíját, a gondtalan időskor eléréséhez.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Öregségi öngondoskodás
  • Ezért baj, ha csökken a népesség
  • Nyugdíjbiztosítások a gyakorlatban
  • Még mindig az államtól várjuk a nyugdíjat
  • NYESZ állami támogatással


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu