Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Hol érdemes nyugdíj előtakarékossági számlát nyitni?

Utolsó módosítás: 2013.02.04.

A takarékoskodás elindítása előtt, érdemes eldönteni, hogy milyen célból szeretnénk tartalékot képezni. A nyugdíj előtakarékosság égetően fontos, hiszen a jelek szerint, aki nem készül fel időben a nyugdíjas éveire, kénytelen lesz az aktív keresetének mindössze a töredékéből megélni.
Az állami nyugdíj kiegészítésének az egyik lehetséges eszköze, a pénzintézetek által kínált nyugdíj előtakarékossági számla.

Mire jó a NYESZ?

A nyugdíj előtakarékossági számla, 2006-ban, a többpilléres nyugdíjrendszer új elemeként jelent meg a hazai piacon. Kifejezetten nyugdíj célú előtakarékoskodást tesz lehetővé, amellett, hogy az állam a befizetések után adókedvezményt is folyósít.  
A NYESZ egy olyan befektetési számlatípus, amely két alszámlából, egy pénzszámlából, és egy értékpapírszámlából áll. A két számlatípus egyszerre  nyitható, illetve szüntethető meg. A számla tulajdonosa pedig maga döntheti el, hogy a befektetésért cserébe milyen kockázatot hajlandó vállalni, és pénzét mibe fekteti.  

A NYESZ költségei

A számlanyitáshoz minimum 5 ezer forint befizetése szükséges. A banszámlákhoz hasonlóan a nyugdíj előtakarékossági számlának is van havi számlavezetési díja. Ennek mértéke, a nyilvántartott éves portfólió 1%-át nem haladhatja meg, de havonta minimum 2 ezer forint terhelést jelent. Az első vásárlási tranzakció rendszerint díjmentes, minden további ügylet díjának mértékét, pedig az adott szolgáltató határozza meg.

A NYESZ adókedvezménnyel

A számlára történő befizetések után adókedvezmény vehető igénybe. Maga a kedvezmény, elkülönül, az önkéntes nyugdíjpénztárak után járó adójóváírástól, így a kettő együttesen is érvényes. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a befizetett pénz 20%-a, legfeljebb évi 130 ezer forint a 2020 előtt nyugdíjba vonulók esetén, és évi 100 ezer forint, a 2020 után nyugdíjassá válók, előtakarékossági támogatás formájában visszajár.

A NYESZ hozzáférése

2013 óta érvényes az a szabály, hogy a nyugdíj előtakarékossági számla minimális tartási ideje, az eddig megszokott 3 év helyett már 10 év. A megtakarított pénzhez viszont, adómentesen, csak a nyugdíjba vonulás után férhetünk hozzá.

Amennyiben szeretne más, nyugdíj előtakarékossági formákkal, akár személyre szabottan is megeismerkedni, kérjen ajánlatot honlapunkon, és tanácsadóink személyesen felkeresik a legjobb ajánlatokkal.

Kalkulátorunk segítségével kiszámíthatja, hogy rendszeres megtakarítással hogyan tud anyagilag felkészülni a nyugdíjas éveire.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj előtakarékossági számla: Miért nem ajánljuk?
  • Nyugdíj előtakarékosság kalkuláció
  • Adójóváírás életbiztosításra
  • Nyugdíj megtakarítás: Hosszú távon is érje meg!
  • Nyugdíj öngondoskodás egyszerűen


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu