Lakáskassza összegek:

havi 20.000 Ft - 45 hó - 3.220.000 Ft
havi 20.000 Ft - 57 hó - 3.600.000 Ft
havi 20.000 Ft - 72 hó - 5.000.000 Ft
havi 20.000 Ft - 96 hó - 6.400.000Ft
havi 20.000 Ft - 120 hó - 8.000.000 Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Lakás előtakarékosság feltételek

Utolsó módosítás: 2013.01.17.

Attól függően, hogy rövid, illetve hosszútávon szeretnénk lakáscélunkat finanszírozni, kétféle lakás előtakarékossági opció közül választhatunk:

Lakáskassza szerződés

A lakás előtakarékossági szerződés egy olyan speciális szerződési forma, amely egyszerre kínál lakás előtakarékossági, és hitelfelvételi lehetőséget is. Mivel, mind a befizetés összege, és az igényelhető lakáshitel kamata, a futamidő végéig rögzített, ezért olyan kiszámítható teherviselést jelent, amit akár az egész család gond nélkül vállalhat.
A takarékoskodási időszak alatt, minden hónapban egy meghatározott összeget lakás célra félretehetünk. Ezt az összeget, az állam, a befizetések 30%-a után, legfeljebb évi 72 ezer forint összértékben támogatás formájában kiiegészíti. Az állami támogatás folyósításához viszont a felhasználáskor lakáscélunkat mindenképpen igazolnunk kell. Állami támogatás pedig csak személyenként jár, így aki több lakás előtakarékosság szerződője, érdemes a további szerződéseihez kedvezményezettet megneveznie.
A befizetések havi mértékét a szerződő határozhatja meg. Minimális díja ugyan lakáskasszánként eltérő, de a törvényi szabályozás miatt, egyik  szolgáltató sem enged egy szerződésen belül havi 20 ezer forintnál többet befizetni.
A takarékoskodási időszak 4, 6, 8, illetve 10 évet tehet ki, és minden esetben a megtakarított pénz, kamatadómentesen a rendelkezésünkre áll.

Befektetési egységekhez kötött lakáscélú életbiztosítás

A befektetési egységekhez kötött életbiztosítás már a 90-es években elterjedt, de mára az egyik legnépszerűbb megtakarítási megoldássá vált. Azt érdemes tudni róla, hogy a befektetéses biztosítás jogilag és adózási szempontból életbiztosításnak minősül. Ez azért is fontos, mert így a megtakarításban összegyűlt pénz nem vonható peres eljárás, illetve végrehajtás alá sem.
A megtakarított pénz egyébként, a futamidő végén szabadon felhasználható, de kiválóan alkalmas lakás célú vagyon gyűjtésére is. A megtakarítás futamideje minimálisan 10 év, de szükség esetén a megtakarításunkhoz már a 2. év után is hozzáférhetünk.
A megtakarítási rész az alábbiak szerint működik: a biztosító a befizetett pénzünket, az általunk választott pénzügyi alapba, vagy alapokba fekteti, és befektetési egységekre váltja. A befektetési egységek árfolyama napról napra változik, ami együtt jár azzal, hogy ebből veszteségünk, és nyereségünk is származhat. Éppen ezért, érdemes olyan eszközalapot választani, amely nem kockázatos, azaz nem képes hirtelen nagy árfolyamingadozásokra.
A megtakarítás pedig életbiztosítással is kombinálható, ami azt jelenti, hogy a kockázati díj fizetésével saját magunk, és családunk baleset- és életbiztosítái védelméről is gondoskodhatunk.

Ismerje meg Ön is lakás előtakarékossági lehetőségeit, kérdéseit az ország egész területén felteheti szakértőinknek, akik egy személyes találkozás keretén belül készséggel rendelkezésére állnak.

Kalkulátorunkkal előzetes számításokat is végezhet lakás előtakarékosság témájában.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Lakás előtakarékosság, állami támogatással
  • Lakás célú előtakarékosság
  • Lakáskassza összehasonlítás 2016
  • Lakás előtakarékosság béren kívüli juttatás
  • Lakás célú előtakarékosság


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Lakás előtakarékosság feltételek

    Farkas Tibor
    Tisztelt Cím! 2006. áprilisában kötöttem egy 8 éves futamidejű lakáselőtakarékossági szerződést. A megtakarítási időszaknak vége, de nem szeretném felvenni az összeget, mivel még nincs rá szükségem, előreláthatólag kb. 1-2 év múlva kellene. 2014. januárjában megkerestem a takarékpénztárat és ott úgy tájékoztattak, hogy van rá lehetőség, hogy a megtakarítási időszak után náluk marad az összeg, az mint betét kamatozik, és amikor szükségem lesz a megtakarításra és az igényelhető kölcsönre akkor annak jelzése után zárják le szerződésem. Ezt követően telefonon megkerestek, hogy fel kell vegyem a megtakarított összeget, annak ellenére, hogy arra még nincs szükségem, mert a megtakarítási idő lejárta után maximum hat hónapig van arra lehetőség, hogy hozzájussak a megtakarításomhoz. Az lenne a kérdésem, hogy mikor tájékoztattak helyesen? Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelt Farkas Tibor Úr!
    Úgy gondolom, hogy az utóbbi információ volt helyes, az LTP a lejárat után törvényileg csak bizonyos ideig tartható bent a számlán, ezt követően kötelező annak felhasználása. A 2006-ban kötött LTP azonban szabad felhasználású, így önnek nem kell a lakáscélt igazolnia.
    2014.04.12.

    Deák Ferenc István

    Lakás előtakarékosság feltételek

    Hajdú Eszter
    Tisztelt Deák Úr! Meg szeretném kérdezni, hogy ha a lakáskassza szerződésem befizetéseivel 1-2 hónapot csúszok, akkor mi történik? Köszönettel: Hajdú Eszter
    Tisztelt Hajdú Eszter! A lakástakarékpénztár a késedelmes fizetés után késedelmi kamatot számolhat fel, valamint a késedelem időszakára nem jogosult állami támogatásra sem. Arra azonban ügyeljen, hogy ha hitelével három hónapos tartozásba kerül, a szolgáltató a szerződést azonnali hatállyal felmondhatja.
    2013.07.11.

    Deák Ferenc István

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu