Lakáskassza összegek:

havi 20.000 Ft - 45 hó - 3.220.000 Ft
havi 20.000 Ft - 57 hó - 3.600.000 Ft
havi 20.000 Ft - 72 hó - 5.000.000 Ft
havi 20.000 Ft - 96 hó - 6.400.000Ft
havi 20.000 Ft - 120 hó - 8.000.000 Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Lakás előtakarékosság állami támogatással

Utolsó módosítás: 2013.05.01.

A lakástakarék egy olyan törvényileg szabályozott előtakarékossági forma, amely lehetővé teszi az Ön számára, hogy lakáscélra anyagi tartalékot képezzen. Megtakarítási hajlandóságát pedig az állam támogatás folyósításával honorálja.

A lakáskassza törvény

A lakáskasszák működését összefoglaló törvény 1997. január 1-jén lépett hatályba. A törvény maga előírja, hogy a befizetések után milyen mértékű állami támogatás jár, mekkora betéti kamatokkal, illetve hitelkamatokkal kell a szolgáltatóknak dolgozniuk. Rendelkezik a kiutalási időszak hosszáról és a betétkezelési politikáról is. A lakástakarékok, a törvény értelmében pedig csak magánszemélyeknek, társasházaknak és lakásszövetkezeteknek nyújthatnak kifejezetten lakáscélú hiteleket.  

A lakástakarék működése

A gyakorlatban ezt úgy kell elképzelni, hogy a lakáskassza szerződés aláírásával Ön vállalja azt, hogy egy bizonyos pénzösszeget minden hónapban a lakástakarék számlájára befizet. Ez az összeg szerződésenként a 20 ezer forintot nem haladhatja meg. A lakás előtakarékkosság futamideje pedig 4, 6, 8 vagy 10 évre terjedhet ki.Azt fontos tudnia, hogy a lakáskassza megtakarítása alapvetően kétféle okból termelhet hozamot az Ön számára. Egyrészt a befizetései után éves szinten betéti kamatjóváírás jár, plusz a befizetéseinek 30%-át, legfeljebb évi 72 ezer forintot állami támogatás formájában megkaphatja. Mivel a lakáskassza fix kamatozású, így a szerződés megkötésekor már előre kiszámíthatja, hogy mekkora összeget vehet fel a lejáratkor. Lényeges tudnia, hogy megtakarított pénzét kizárólag lakáscélra fordíthaja.

 Lakáskassza szerződéses összege

 A lakáskassza szerződéses összege az egyéni befizetésekből, a jóváírt betéti kamatokból és állami támogatásból valamint az opcionálisan igényelt hitelösszegből áll. A lakáskasszák óriási előnye tehát az, hogy a szerződéses összeg már a kezdetektől fogva kiaszámítható.

Lakástakarék állami támogatással

Az állami támogatás kapcsán, néhány dologgal érdemes tisztában lennie. Az már szóba került, hogy a befizetései 30%-a után kaphat állami támogatást. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy az évek múlásával nem a már bent lévő pénze százalékos arányát kell figyelembe vennie, hanem kizárólag az adott évi befizetéseit. Természetesen a maximális támogatást, havi 20 ezer forint befizetése után kaphatja meg. A lakáskassza törvény értelmében ettől eltérni nem lehet.

  • Ki kapja az állami támogatást?

Magát a támogatást a központi költségvetés folyósítja a szerződő vagy a szerződés kedvezményezettje részére. Lényeges az, hogy állami támogatás egy személynek csak egy szerződés után jár. Ettől függetlenül, egy szerződő akár egyszerre több lakáskassza szerződéssel is rendelkezhet. Ahhoz, hogy minden szerződés után megtörténjen az állami támogatás folyósítása, ahhoz már a második szerződéstől kezdődően kedvezményezett megnevezése is szükségessé válik.

  • Ki lehet a lakáskassza szerződés kedvezményezettje?

Kedvezményezett a szerződő PTK szerinti közeli hozzátartozói lehetnek, azaz házastárs, vérszerinti dédszülő, nagyszülő, szülő, gyermek, testvér, örökbefogadott, mostoha és nevelt gyermek, örökbefogadó-, mostoha- és nevelőszülő, bejegyzett élettárs és a családjogi törvény értelmében az intézeti gyámság alatt álló gyermek is. A szerződés felhasználása a szerződő vagy a kedvezményezett illetve közeli hozzátartozójának már tulajdonjogában lévő illetve  tulajdonjogába kerülő ingatlanra használható fel. A kedvezményezett megnevezése egyébként nem csak az állami támogatás miatt, hanem örökösödési szempontból is indokolt lehet.  Ugyanis, a szerződő halálával a megtakarítás teljes összege a kedvezményezettet illeti. Kedvezményezett hiányában, a megtakarított pénz az örökös/ökre száll.

  • Mi történik az állami támogatással, ha idő előtt hozzányúl megtakarításához?

Ez egy igen kényes kérdés, hiszen bármikor kerülhet olyan élethelyzetbe, hogy megtakarításaihoz hozzá kell nyúlnia. Ebben az esetben  azonban azzal kalkulálnia kell, hogy az állami támogatásoktól elesik és kizárólag a jóváírt betéti kamatokra tarthat igényt.

  • Mi történik, ha nem tud lakáscélt igazolni?

A lakáskastakarékpénztárokról szóló törvény értelmében, az állami támogatás folyosításához minden esetben a lakáscélt igazolni kell.  Ha a futamidő végén a megjelelölt határidőn belül ez nem történik meg, akkor komoly bajba is kerülhet. Ugyanis nem csak, hogy az állami támogatást nem kapja meg, hanem a szolgáltató büntetőkamat fizetésére is kötelezi. Ennek mértékéről érdemes még a szerződés megkötése előtt pontosan tájékozódnia.

Ön már tudja, mikor fogja tudni megvenni álmai lakását? Ha szeretne ajánlatot kérni lakás előtakarékkosság témájában, forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik az ország egész területén elérhetőek az Ön számára.

Kalkulátorunkkal akár azt is kiszámíthatja, hogy megtakarított pénze milyen mértékben gyarapodik a választott futamidő alatt.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Lakástakarék kalkulátor
  • Hogyan alakulnak a lakáskassza kamatok?
  • Lakáskassza gyerekeknek
  • Fundamenta azonnali hitel – azonnali áthidaló kölcsön
  • Lakás célú előtakarékosság


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu